17.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Unhošť nastoupila v deseti, přesto zápas skončil nerozhodně

11

Do jediného penaltového rozstřelu tohoto kola se muselo jít v neděli v Družci, která nedokázala využít oslabení Unhoště (nastoupila v deseti hráčích) a zápas skončil v základní hrací době za stavu 1:1.

Z četných střel nenalezla ani jedna cíl

Hra Unhoště byla kvůli oslabení v podstatě 90 minut bránění, ovšem hned v první standardní situaci se povedlo Lukáši Křenkovi skórovat a hosté tak vedli trochu překvapivě 0:1. Zbytek poločasu pak už v podstatě byla jen kanonáda na branku Unhoště. Z četných střeleckých pokusů a šancí ale nevzešla ani jedna branka, míč vždy skončil v rukavicích bránkáře Janouška či zcela mimo a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Šance byly, ale nakonec rozhodly penalty

V druhém poločase měl ze hry opět víc Družec. Útočník Unhoště Křenek se sice pokusil o to navýšit náskok, když běžel s míčem sám do souboje muže proti muži, ale tato hrozba byla pootovou reakcí domácího stopera skluzem uhašena. V 68. minutě pak přišlo vytoužené vyrovnání: domácí rozehrávali přetažený rohový kop, kterého se ujmul Jan Čurda a vstřelil do prázdné branky. Následovala četná škála šancí a snah na obou stranách o vítzství, ale žádná z nich již nebyla využita a zápas dospěl do penalt

V penaltovém rozstřelu trefil Družec všechny penalty, Unhošť neproměnila jednou střelou doprostřed brány. Družec tak zvítězil v dramatickém utkání 2:1 po penaltách.

SK Družec
Tomáš Blažek, trenér: „Nevyužili jsme četné šance a bušili jsme na jednu bránu, ale nic nám tam nespadlo. Je to velká škoda, Unhošť nastoupila v deseti.“

TJ Unhošť
Lukáš Křenek, útočník: „Pro nás je úspěch i to, že se nám v deseti podařilo získat bod. Družec byl herně lepší. Na druhou stranu se nám také mohlo podařit získávat šance z brejků a nějakou proměnit a ještě vyhrát.“