--

Opava opět za tři body

11

Nádherné počasí, téměř šest stovek diváků, výborná kulisa, kvalitní fotbalová podívaná, jen nějaké ty body mohly zůstat doma. Takto nejlépe by se dalo shrnout nedělní fotbalové odpoledne ve Frýdlantu.

Jursa, Manzia, Bernadina, Helebrand, Radič…prostě při předzápasové kontrole soupisky lídra divize E SFC Opava “B” (A?), vyskočilo osm jmen, za kterými byla poznámka v závorce (LS) – ligová smlouva. Ano, opavský soupeř přijel zdatně posílen o hráče ligového A týmu, což se, ale vzhledem k sobotnímu zápasu SFC Opava – Dukla Praha dalo i čekat.

Fotbalisté 1. BFK Frýdlant i přes těsnou prohru 0:1 své příznivce nezklamali. Nasazení, bojovnost i herní kvalita, to rozhodně na frýdlantské straně nechybělo. V první půli byly i pasáže, kdy soupeře dokázali přitlačit a vytvořili si i dvě brankové příležitosti, do kterých se výborně dostal Svatonský, ale nezamířil do “černého”. Naopak ránu hostů vytlačil na břevno pozorný Prepsl.

Jediná branka, bohužel do sítě domácích, přišla v 70. minutě, kdy se po krásné akci trefil k tyči Bernadina. 0:1

Fotbalisté 1. BFK Frýdlant i přes obrovskou snahu, již neměli síly s výsledkem cokoliv udělat.

Hosté dovedli zápas zkušeně do vítězného konce a upevnili si tak první místo v tabulce divize E.

Jak po zápase sportovně uznal i trenér Opavy Lukáš Černín, zápasu by spíše slušela remíza.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
trenér, Martin Šrámek: Chtěli jsme na soupeře nastoupit tak, abychom nehonili míč. Opava k nám totiž přijela v hodně posílené sestavě. V první půli se nám to i dařilo a hosty jsme k ničemu nepustili. Po změně stran se tam už nějaká okénka otevřela a oni jednu šanci dokázali proměnit. Škoda, že jsme naše fanoušky nepotěšili alespoň remízou. ZDROJ: http://1bfk.cz

SFC Opava B
trenér, Lukáš Černín: Věděli jsme, že před sebou máme těžké utkání. Frýdlant má kvalitu. Při pohledu na trávník bylo vidět, že o žádném kombinačním fotbalu to nebude. První velkou šanci měli domácí, Svatonského, ale vychytal gólman Hub. Celkově měl každý z týmů po dvou šancích. V 70. minutě si vzal míč Jursa a vybídl ke skórování Endyho Opoku. My jsme jednu šanci proměnili, proto máme tři body. Celý tým musím pochválit. Výhra z Frýdlantu má velkou cenu. ZDROJ: https://www.sfc.cz

O. Prepsl [-] - J. Hrdlička [-] , O. Škorik [-] , R. Wozniak [-] - D. Klimas [-] (80. P. Soukup [-] ) , M. Střižík [-] , Z. Staněk [-] - R. Šafner [-] , B. Velička [-] , J. Wludyka [-] (67. D. Kučera [-] ) , J. Svatonský [-] -