--

14

V Břeclavi bylo jasno už po prvním poločase.

Hosté po poločase vedli

Blansko přijelo do Břeclavi v roli favorita a tu beze zbytku potvrdilo. Směr utkání udaly dvě slepené branky po čtvrt hodině hry. Ve 14. minutě prošel po pravé straně Štrombach a jeho centr uklidil do sítě prudkou střelou Minx - 0:1. Hned na to přišel snadno ke gólu Štrombach. Toho dlouhým míčem hledal Tulaydan, u míče byl nejdříve brankář domácích Fibingr, ale trefil jen svého obránce a na blanenského hráče zívala porázdná brána - 0:2. Třetí branku hostí přidal v 31. minutě Tulaydan. Ten využil chybné zpracování Hermana, prošel domácí obranou a prostřelil Fibingra - 0:3.

Hosté si vedení pohlídali

Po přestávce tempo opadlo, ale hrstka diváků si přišla alespoň na dvě branky. V 51. minutě se dočkali i domácí. Po zpětné přihrávce se trefil Netopilík - 1:3. Poslední branku vstřelil v závěru zápasu z penalty gólman Záleský, který na hrotu útoku vystřídal v průběhu druhého dějství Tulaydana - 1:4.

Blansko hostí v dalším kole Havlíčkův Brod. Břeclav jede do Humpolce.

MSK Břeclav
Roman Konečný (trenér): Proti tak těžkému soupeři je to těžké, ale mohli jsme uhrát lepší výsledek. Neděláme z výsledku vědu. Jsme zachránění a přemýšlíme o další sezóně.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil (trenér): V prvním poločase jsme se dostávali jednoduše do šancí, ale proměnili jsme jen tři. Po snížení jsme na chvíli přestali hrát. Pak už to zase bylo dobré, ale už jsme dali gól jen z penalty.