55. M. Palík (p.) - 39. D. Fikar
16

Havlíčkův Brod po půli vedl, ale domácí díky Palíkovi po přestávce srovnali.

Hosté po poločase vedli

Hosté byli v prvním dějství aktivnější a měli více ze hry. Do šancí se však nedostávali. Až přišla 39. minuta, kdy Fikar vyvezl míč z levéího kraje hřiště na střed, tam obelstil několik hráčů domácích, obránci proti němu nevystoupili a jeho přízemní střela zaplula k tyči Popelkovi branky - 0:1. Hosté si vedení pohlídali a do kabin ocházeli v lepší náladě, jak domácí fotbalisté.

Domácí po poločase srovnali

Po přestávce se obraz hry diametrálně změnil. Domácí byli aktivnější, ale dvakrát exceloval v bráně hostí Kubát. V 55. minutě však brankář hostí fauloval v závaru domácího hráče, k penaltě se postavil Michael Palík a brankáře hostí poslal na druhou stranu - 1:1. Rozhodnout mohl domácí Jan Michalec, který šel sám na gólmana, ale nedal. Povedenou střelou se blýskl Holík, těsně vedle skončila jedna hlavička, a tak se body dělily.

Strání čeká v dalším kole Velká Bíteš. Havlíčkův Brod hostí Nové Sady.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Je to pro nás ztráta, ale remíza je asi spravedlivá. Jsme rádi, že jsme neprohráli, což byl náš cíl. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, ale nepadlo nám to tam.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Bod jsme si po zodpovědném výkonu v obraně zasloužili. Celkem se nám dařily i rychlé protiútoky.