Ždírec sahal po bodu, ale prohrál a Blansko slaví výhru v soutěži

12

Blansko se ve Ždírci nadřelo, ale nakonec díky trefě ze závěru bere tři body.

Hosté po poločase vedli

Domácím vyšel náramně vstup do utkání. Už ve druhé minutě domácí dobře napadali a Klimeš využil chybu v rozehrávce Blanska, když Doležala překonal střelou o tyč - 1:0. Hosté rychle srovnali. Ve 13. minutě napřáhl z přímého volného kopu Bednář, Bílek jeho střelu naudržel a chytil ji až těsně za brankovou čárou - 1:1. Ve 24. minutě už hosté vedli. Tulaydan parádně přešel přes dva hráče a jeho přihrávkou poslal k tyči Traore - 1:2. S tímto výsledkem se šlo do kabin.

Hosté v závěru rozhodli

V úvodu druhé půle domácí dvakrát podržel Bílek. V 70. minutě chyboval Jakubov, Klimeš jej obral o míč šel sám na bránu, střelou na zadní tyč srovnal - 2:2. Poté se vytáhl Doležal proti střele Fikara. V 87. minutě doklepl míč do brány po rohovém kopu Huška - 2:3.

Ždírec hraje v dalším kole v Humpolci. Blansko hostí v dalším kole Polnou.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Dokázali jsme Blansko potrápit, a tak musíme být spokojení. Předvedli jsme nadstandardní výkon. Dnešní výkon nám dodá sebevědomí do dalších bojů.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil (trenér): Připravovali jsme se na soupeře i na těžké podmínky. Nedokázali jsme navýšit vedení, neproměnili jsme pár šancí a čekal nás hektický závěr. Nakonec jsme gól do branky dotlačili silou vůle.

A. Bílek [-] - P. Novotný [-] , P. Pátek [-] (69. J. Málek [-] ) , P. Klimeš [-] (81. M. Slavík [-] ) , R. Kolouch [-] (62. J. Novotný [-] ) , L. Mrázek [-] , J. Fikar [-] , K. Štukhejl [-] , J. Veselský [-] , P. Jeníček [-] , D. Pelikán [-]