--

Blansko těsně porazilo Žďár

3. D. Bednář (p.) , 6. D. Bednář - 42. J. Henzl
16

V Blansku domácí rychle vedli. Poté snížil Henzl a domácí vyhráli pouze o jednu branku.

Domácí po půli vedli

Hostům vstup do zápasu vůbec nevyšel a brzy prohrávali o dvě branky. Už ve 3. minutě zahrál rukou Tomáš Trojánek a domácí kopali penaltu, ke které se postavil Bednář a skóroval - 1:0. O tři minuty později zakončil ten samý hráč pohlednou kombinaci a domácí vedli o dvě branky - 2:0. Chvíli na to mohli domácí skórovat znovu, ale Jakubov v jasné šanci přestřelil. Hosté začali zlobit v závěru první půle. Henzl nejprve po Švomově přihrávce minul. Hostující útočník si spravil chuť ve 42. minutě, když do sítě dorazil Nedvědovu střelu do tyče - 2:1.

Domácí si vedení pohlídali

Ve druhé půli toho moc k vidění nebylo. V 70. minutě mohl srovnat Nedvěd, ale v samostatném nájezdu jen trefil brankáře Doležala a z následné dorážky trefil jen tyč domácí svatyně. Poslední slovo v zápase měli domácí v 80. minutě, ale po rohovém kopu trefil Sedlo jen břevno a jelikož další snaha žďárských o vyrovnání vyzněla naprázdno, připsali si domácí těsnou jednobrankovou výhru.

Blansko jede ve středu do Velké Bíteše. Žďárští hostí Bystrc.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil (trenér): Začátek nám vyšel parádně. Mohli jsme dát i více branek. Pak jsme začali být pohodlní. Hosté toho využili a dostali se do zápasu. Druhá půle od nás byla špatná a koledovali jsme si o vyrovnání. V závěru nás podržel Doležal a dotáhli jsme to ke třem bodům.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Měli jsme problémy se sestavou a dostali jsme dva rychlé góly. Další šanci naštěstí domácí nevyužili. Postupně jsme se začali zvedat a konec první půle a celé druhé dějství od nás bylo povedené.