20

Humpolečtí svoji sérii bez prohry neprodloužili a padli doma s Rosicemi.

Hosté po poločase vedli

Sestřih utkání z dílny AFC Humpolec najdete ZDE.

Rosičtí vstoupili do zápasu aktivně a vytvořili si tlak. V 11. minutě trefil po závaru v domácí šestnáctce Pazourek spojnici Křížovy branky. Ve 14. minutě běžel po pěkné kombinační akci Slovanu sám na branku Trtílek, Kříže sice přeloboval, ale s ním i branku Humpolce. Domácí poprvé zahrozili ve 21. minutě, kdy po rohovém kopu vykopl míč směřující do branky Kugler. Ve 35. minutě prostrčil Pazourek míč za obranu nabíhajícímu Malatovi a ten pod padajícím Křížem poslal Slovan do vedení – 0:1. Ve 40. minutě mohl zvýšit Kršák, který po akci Trtílka s Pazourkem z malého vápna těsně přestřelil.

Hosté si vedení pohlídali

Úvod druhého poločasu rosickým vyšel, když Malata utekl v 52. minutě po pravé straně, zbavil se obránce a míč předložil Trtílkovi, před nímž stála odkrytá branka – 0:2. V 59. minutě podržel Slovan Zádrapa, který konečky prstů vytěsnil Tomovičovu hlavičku na roh. V 62. minutě rozezvonili rosičtí podruhé v utkání brankovou konstrukci, konkrétně Černý, který svůj průnik středem hřiště zakončil střelou do pravé tyče. Domácí hrozili především z rohových kopů a po jednom z nich zaskočil v 78. minutě za Zádrapu na brankové čáře Malata. V 86. minutě nabil Chyla na šestnáctku míč Malatovi a jeho tvrdá rána proletěla kolem levé šibenice. I poslední šance zápasu patřila rosickým, Černého tvrdou střelu z přímého volného kopu však domácí brankář opět zneškodnil.

Humpolec hraje v dalším kole ve Staré Říši. Rosice hostí Lanžhot.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Na soupeře jsme tentokrát neměli. Z pár šancí jsme se neprosadili a Rosice si tři body zkušeně pohlídaly. Hrály opravdu výborně.

T. Kříž [-] - R. Nermut [-] (69. P. Štěpán [-] ) , J. Pešek [-] , J. Skryja [-] (72. O. Svoboda [-] ) , T. Vrátný [-] , J. Málek [-] , M. Havel [-] , D. Maršík [-] , R. Dalík [-] , D. Šerý [-] (32. O. Tomovič [-] ) , T. Kopic [-]