--

19

Havlíčkův Brod po dlouhé době slaví tři body.

Domácí po půli vedli

V Havlíčkově Brodě se hrálo důležité utkání, které domácí potřebovali zvládnout, a to se jin nakonec povedlo.

Pabouskovi svěřenci otevřeli skóre už v 6. minutě utkání, kdy se střelecky střelou na zadní tyč prosadil Veselský - 1:0. Z vedení se však domácí dlouho neradovali, jelikož ve 14. minutě srovnal po rohovém kopu přesnou střelou hlavou nehlídaný Janíček a začínalo se od začátku - 1:1. Hosté byli i nadále díky své výškové převaze nebezpeční především ze vzduchu. Do vedení šli však ve 25. minutě domácí, když rychlý brejk po rohovém kopu Bystrce zužitkoval svojí druhou brankou v zápase kanonýr Veselský - 2:1. Skóre se už do přestávky nezměnilo.

Domácí si vedení pohlídali

Ve druhém poločase se především bojovalo mezi vápny. Domácí měli jedinou příležitost v 65. minutě a proměnili ji poté, co nádhernou individuální akci Veselského přesně zakončil střídající Pleva - 3:1. Hosté ještě utkání zdramatizovali, ale k jejich smůle došlo ke snížení až v 88. minutě, kdy branku vstřelil Hladký, který zůstal nekrytý na zadní tyči - 3:2. Domácí už poté neinkasovali a slaví tři body.

Havlíčkův Brod hraje v dalším kole ve Žďáře. Bystrc jede do Strání.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Oproti minulým zápasům jsme se zlepšili. Byli jsme fotbalovější, drzejší i agresivnější, a to nám stačilo k zasloužené výhře.

FC Dosta Bystrc-Kníničky
FC Dosta Bystrc-Kníničky (web): Protože nebyli v našem družstvu k dispozici tři hráči, neměl trenér při skládání sestavy moc na výběr. I domácí diváci se divili, že máme tak málo bodů, když máme takovou převahu. Hráli jsme sice aktivně, drželi míč, ale vždy tomu chybí ten poslední krůček. I když jsme byli většinu zápasu lepším mužstvem, porazil nás jeden hráč domácích - Veselský.

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] (87. M. Polcar [-] ) , M. Vrzal [-] , K. Svoboda [-] , D. Fikar [-] (63. M. Pleva [-] ) , M. Ondráček [-] , J. Henek [-] , J. Pabousek [-] , P. Karlík [-] (79. T. Nedvěd [-] )

M. Svoboda [-] - M. Zatloukal [-] - Š. Marušinec [-] (68. T. Buriánek [-] ) , M. Janíček [-] , P. Svoboda [-] , P. Prokopec [-] , D. Chmúra [-] , o. pohanka [-] (46. P. Pasz [-] ) , M. Krejčíř [-] , J. Krejčí [-] , M. Hladký [-]

ŽK: 59. J. Henek .
Hráči zápasu: M. Veselský - P. Svoboda .
Počet diváků: 102. Rozhodčí: Svoboda Radek - HUBENÝ Lukáš, NOVÁK Filip.