--

--

82. P. Kirschner (vl.) - 43. P. Lapeš (p.) , 57. P. Lapeš
19

Na jaře rozjetý Pavel Lapeš dal další dva góly a svému týmu zajistil výhru ve Strání.

Hosté po poločase vedli

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Branku přinesl až závěr prvnho dějství, kdy brankář brankář Popelka neudržel střelu hostující hráče, následně fauloval v šestnáctce soupeře a Pavel Lapeš nařízenou penaltu bezpečně proměnil - 0:1. Domácí tak do kabin odcházeli s jednogólovým mankem.

Hosté si vedení pohlídali

Tasovice se uklidnily, zato domácí znervózněli. V 57. minutě zvyšoval Pavlel Lapeš po akci z pravé strany - 2:0. Celek ze Znojemska měl pak další vyložené šance, ale náskok už nenavýšil. Naopak domácí závěr i díky vlastnímu gólu hostujícího Kirschnera utkání zdramatizovali - 2:1. Na vyrovnání už ale nedosáhli.

Strání v dalším kole hostí Bzenec. Tasovice jedou na hřiště Nových Sadů.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): První poločas neodpovídal tomu, že bychom doma získali body. Byl to zvláštní zápas. Chybělo nám nasazení, aktivita, agresivita. Soupeř naopak hýřil aktivitou. Největší zklamání však pro mě byla trojice rozhodčích. Jejich výkon do fotbalu nepatří. Celý týden jsme se na utkání pečlivě připravovali a přijdou tři páni a úplně to rozdrbou, přitom o nic nejde.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Věděli jsme, že nás zde nečeká jednoduché utkání a to se potvrdilo. Utkání moc líbivé nebylo, bylo to víc o bojovnosti a jednoduchosti. Vyhráli jsme, protože jsme prokázali charakter a větší vůli po vítězství.