--

--

FOTO & VIDEO: Žďár přestřílel Polnou

19

V pikantním souboji mezi Žďárem a Polnou se ze třech bodů radují domácí, kteří sice brzy prohrávali, ale dokázali skóre otočit.

Po půli nerozhodně

Sestřih utkání z dílny Žďáru najdete ZDE.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům a v 6. minutě se po centru z levé strany parádně trefil z voleje Šerý - 0:1. V dalších minutách se střídaly akce na obou stranách, ale zakončení bylo nedůrazné a oba brankáři byli na svém místě. Až v 34. minutě se po centru z levé strany prosadil těsně před Konrádem pohotově Lubor Trojánek - 1:1. Stejný hráč mohl domácí poslat ve 44. minutě do vedení, ale Konrád jeho prudkou střelu s námahou vyrazil.

Domácí po půli rozhodli

Do druhé půle domácí vstoupili lépe a v 48. minutě Lubor Trojánek zkoušel zakončit střelou na přední tyč, ale Konrád ho opět vychytal. Poté již začaly padat branky. Nejprve v 59. minutě po krásné kombinaci na jeden dotek obstřelil Konráda na zadní tyč Henzl - 2:1. V 65. minutě pak Lubor Trojánek přehodil z velkého vápna vyběhnutého Konráda - 3:1. Další minuty se odehrávaly spíše ve středu pole. V 83. minutě pak ukázali i hosté, že umějí zahrát pohlednou kombinaci a na jejím konci se prosadil střídající Apfelthaler - 3:2. Závěrečné minuty již nic podstatného nepřinesly a tak jsme se mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího, radovat z prvního jarního vítězství.

Žďár hraje o dalším víkendu v Břeclavi. Polná hostí ždírecký Tatran.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Podle mého názoru bereme tři body zaslouženě. Škoda, že si počínáme zbrkle před bránou soupeře. Měli jsme rozhodnout dříve, abychom se vyhnuli hektickému závěru.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Opakovalo se to, co se dělo s Bystrcí. Dali jsme rychlý gól a pak jsme zmizeli ze hřiště. Domácí nás přehráli vůlí a sílou. Na konci jsme sice snížili, ale být lepší pár minut v úvodu a v samotném závěru na body nestačí.

F. Svoboda [-] - Č. Vitásek [-] , J. Nedvěd [-] , O. Růžička [-] (80. S. Švoma [-] ) , R. Sodomka [-] , J. Šindelka [-] , J. Henzl [-] (75. F. Kovář [-] ) , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , R. Štursa [-] , T. Vokoun [-]

L. Konrád [-] - Š. Rod [-] , J. Klíma [-] , M. Šerý [-] , J. Fadrný [-] , D. Kavka [-] (46. J. Urbánek [-] ) , T. Válek [-] (74. A. Apfelthaler [-] ) , V. Haala [-] , J. Holub [-] (70. M. Pecina [-] ) , O. Šourek [-] , M. Šimek [-]

ŽK: 72. L. Trojánek - 25. D. Kavka , 76. M. Šerý , 86. J. Urbánek .
Hráči zápasu: Č. Vitásek , J. Henzl - J. Klíma .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: Běhal Radek - EHRENBERGER Tomáš, KOLÁŘ Jaroslav.