6.7

7.0

FOTO & VIDEO: Humpolci se na jaře daří

18

Po remíze s Blanskem Humpolec zvládl i druhý zápas, když o všechny body obral Velkou Bíteš.

V první půli branka nepadla

Sestřih utkání najdete ZDE.

Hned úvod utkání přinesl velký vzruch, zákrok domácího obránce na Sodomku totiž volal po penaltě, ta se ale nepískala. Hosté si vytvořili herní převahu, po které přicházely i brankové příležitosti, bohužel ani jedna z nich se neskončila kýženým výsledkem, který by další vývoj utkání jistě výrazně ovlivnil. Dvě solidní šance měl Sodomka, ale branku nedal. První poločas tak divákům branku nenabídl.

Domácí po pauze rozhodli

Druhá půle už byla na branky plodnější. První šanci měl Marčaník, ale po kličce Křížovi z úhlu trefil jen boční síť. Po hodině hry utekl po křídle Šerý a jeho centr zužitkoval v branku Dalík - 1:0. O tři minuty později hosté kopali rohový kop a špatně bráněný Novotný hlavou srovnal - 1:1. V 70. minutě nastřelil Šerý tyč. O chvíli později využil zaváhání hostující obrany Dalík a poslal Humpolec do vedení - 2:1. Srovnat mohl Sodomka, ale svoji šanci špatně vyřešil. Tři body tak slaví domácí.

Humpolec cestuje v dalším kole do Lanžhota. Velká Bíteš hostí Ždírec.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Získali jsme cenné a důležité body. Hosté byli dobří na míči a výborně kombinovali. Byli jsme rádi, že po poločase neprohráváme o dvě branky. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a začali jsme být aktivnějším týmem. Hostí sice zbytečně srovnali, ale my jsme byli i nadále aktivní a nakonec jsme rozhodli.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale nedařilo se nám v koncovce. Domácí se postupně dostali do hry. Když už se nám povedlo vyrovnat, tak jsme zase zbytečně inkasovali. Byli jsme fotbalovější, ale domácí tým nakonec tři body zaslouženě urval.

Počet diváků: 360. Rozhodčí: Hanák Petr - MAREK Daniel, KOLÁČEK Jan.