Stará Říše zvládla krajské derby

17

Roman Nehyba byl ústřední postavou Staré Říše, které hattrickem pomohl k výhře nad Havlíčkovým Brodem.

Domácí po půli vedli

Souboj týmů z Vysočiny se odehrál na umělé trávě v Jihlavě. Domácím se nadmíru vyvedl podzim a na to chtěli navázet hned v prvním jarním kole v souboji s Havlíčkovým Brodem

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří po rohu domácích podnikli rychlý brejk, na jehož konci stál Jakub Henek - 0:1. Už ve 13. minutě však bylo srovnáno, když se Zaichekově centru prosadil na zadní tyči nekrytý Nehyba - 1:1. Po třiceti minutách už domácí vedli. Nehyba vyslal do sóla Antonína Plichtu a ten parádně přehodil Kubáta v brance hostí - 2:1. Plichta mohl chvíli na to navýšit skóre, ale tentokrát si na Kubáta nepřišel. Hosté byli také nebezpeční, ale chyběla jim lepší finální přihrávka.

Domácí si vedení pohlídali

Druhé dějství vyznělo jednoznačně pro domácí tým, který určoval tempo hry. Stará Říše se však trápila v koncovce. To změnil v 66. minutě Nehyba, který se střelou zpoza vápna trefil přesně k tyči - 3:1. Roman Nehyba dokončil hattrick v 88. minutě, když v branku přetavil pěknou přihrávku od Zaicheka - 4:1.

Stará Říše zajíždí v dalším kole do Strání. Havlíčkův Brod hraje doma s Tasovicemi.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): První poločas se nám moc nepovedl. Ve druhém jsme se zlepšili a měli jsme vyhrát daleko vyšším rozdílem. Jsme však spokojeni, protože se počítají hlavně tři body.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Podařilo se nám vstřelit úvodní branku v utkání. Je škoda, že domácí brzy vyrovnali a po vstřelené druhé brance se uklidnili. Ve druhém poločase si vítězství zkušeně pohlídali. Bylo to první jarní utkání, z prohry nebudeme dělat vědu, čekají nás důležitá domácí utkání a tam musíme získávat body.

M. Jícha [-] - P. Příborský [-] (69. J. Smejkal [-] ) , R. Cipruš [-] , P. Šácha [-] , P. Severa [-] - M. Kelbler [-] (6. D. Zaichek [-] ) , P. Heide [-] , O. Kvych [-] , R. Nehyba [-] - M. Vacek [-] (60. J. Cejpek [-] ) , A. Plichta [-] -

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] , K. Svoboda [-] , M. Ondráček [-] , P. Karlík [-] (71. M. Němec [-] ) , D. Fikar [-] (37. D. Henek [-] ) , J. Henek [-] , J. Pabousek [-] , M. Vrzal [-]

ŽK: 38. M. Vacek , 78. P. Heide - 35. J. Kubát , 87. K. Svoboda .
Hráči zápasu: P. Heide , R. Nehyba - M. Ondráček .
Počet diváků: 103. Rozhodčí: Švehla Marek - NÁPRAVNÍK Jan, SVOBODA Ladislav.