--

17

Nováček soutěže díky brankám zimních posil rozdílem třídy porazil Nové Sady.

Domácí po půli vedli

V Lanžhotě se na připraveném pažitu hrálo před parádní návštěvou 485 diváků, kteří byli s výsledkem po závěrečném hvizdu spokojeni. Domácí totiž zvládli roli favorita a ukázali, že i po zimních změnách budou nepříjemným soupeřem.

Výkonu domácích bezpochyby pomohl velmi dobrý start do utkání. Hned ve 14. minutě šli totiž do vedení po souhře posil Simandla a Dovhanyuka. Prvně jmenovaný poslal přízemní centr z pravé strany, se kterým si Dovhanyuk věděl rady a otevřel skóre zápasu - 1:0. Po půl hodině zaskočil obranu hostí rychlým výpadem po pravé straně Mikúšek, který našel před brankou Bartala, který přistrčil míč Dovhanyukovi a ten se trefil podruhé v zápase - 2:0. Hosté v prvním poločase směrem dopředu nepředvedli takřka nic, a tak Lanžhot po poločase pohodlně vedl o dvě branky.

Domácí si vedení pohlídali

Domácí definitivně zlomili odpor hostí po deseti minutách druhého poločasu. V 55. minutě se k přímému volnému kopu postavil Simandl a perfektní střelou na zadní tyč nedal Zbořilovi v brance hostí šanci - 3:0. Poté se utkání dohrávalo a domácí mohli slavit první jarní výhru.

Lanžhot v příštím kole míří na půdu lídra tabulky Blanska. Nové Sady hostí Rosice.

TJ Sokol Lanžhot
Milan Valachovič (trenér): Věděli jsme, že soupeř hraje o záchranu a bude bojovat. Pomohly nám poměrně rychle vstřelené branky. Navíc jsme hráli zodpovědně dozadu a hostující tým nepustili prakticky do žádné větší šance. Naopak my jsme si vytvořily řadu slibných příležitostí. Naše vítězství bylo zasloužené

FK Nové Sady
Rostislav Sobek (trenér): Hráli jsme poměrně aktivně, měli jsme nějaké náznaky, ale na rozdíl od domácích jsme nevstřelili branku. Musím říci, že se mi výkon domácího mužstva opravdu líbil.

J. Klimeš [-] - P. Mikúšek [-] , J. Krejčíř [-] , N. Včelka [-] , P. Šenk [-] , P. Dovhanyuk [-] , R. Kleiber [-] (86. S. Lapin [-] ) , T. Bartal [-] , P. Simandl [-] , J. Hílek [-] , J. Dobšíček [-]

J. Zbořil [-] - M. Popelka [-] , F. Ždánský [-] , A. Andreev [-] , M. Novotný [-] , T. Kopp [-] , M. Krátký [-] , D. Škoda [-] , J. Schlimbach [-] (46. K. Boukhatem [-] ) , T. Spurný [-] , D. Richter [-] (86. D. Holub [-] )

ŽK: 68. P. Mikúšek , 87. J. Krejčíř - 62. D. Richter , 66. D. Škoda , 68. J. Zbořil .
Hráči zápasu: P. Simandl , N. Včelka , P. Dovhanyuk .
Počet diváků: 485. Rozhodčí: ŽUROVEC David - MACRINEANU Jiří, GALÁŘ Jakub.