34. D. Maršík , 71. J. Pešek , 85. J. Pešek - 32. D. Bednář (p.) , 42. M. Ordoš , 90. D. Bednář (p.)
17

Lídr tabulky v Humpolci vybojoval remízu díky penaltě v samotném závěru zápasu.

Hosté po poločase vedli

Sestřih z dílny A.F.C. Humpolec ZDE.

Humpolec v prvním jarním kole přivítal na umělé trávě lídra z Blanska, na jehož lavičce těsně před startem jarní části překvapivě skončil Tomáš Kolouch a v Humpolci tak hrál tým hostí pod vedením Zbyňka Zbořila, který je jedním z kandidátů na uvolněný post.

Hosté byli celý zápas lepší v práci s míčem i kombinace, ale domácí se jim díky snaze, zarputilosti a bojovnosti vyrovnali. Nešťastná chvíle pro domácí přišla po půl hodině hry, kdy smolě zahrál rukou Pešek a David Bednář penaltu proměnil - 0:1. Domácí se však nesložili a záhy srovnali. Havel našel před brankou Peška, kterého sice vychytal Záleský, ale na dorážku Maršíka byl už hostující brankář krátký - 1:1. Konec prvního poločase ozdobil krásnou brankou Ordoš, který si naběhl na centr Bednáře a z voleje parádně obelstil Kříže - 1:2.

Bednář zajistil hostům bod

Domácí vstoupili do druhé půle bez bázně a byli za to odměněni v 71. minutě. Šerého akci z kraje hřiště dokončil povedeným lobem Pešek a znovu bylo srovnáno - 2:2. Ten samý hráč pět minut před koncem dokonce poslal domácí tým do vedení, když se nejlépe zorientoval po rohovém kopu - 3:2. Hosté však nakonec dokázali svoji neporazitelnost uhájit. V závěru si na dlouhý míč naběhl Ordoš, byl sražen ve vápně a pískala se penalta. Tu znovu proměnil Bednář a rozhodl o remíze - 3:3.

Humpolec v dalším kole hostí Velkou Bíteš. Blansko hraje doma s Lanžhotem.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Fotbalově měl navrch soupeř, ale kluci to nahradili bojovností. I bod je pro nás výborným výsledkem. Samozřejmě mě mrzí, že jsme neudrželi vedení, protože ke třem bodům už nebylo daleko.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil (trenér): Blansko se musí připravit na to, že takové zápasy se budou opakovat, že soupeři proti němu budou maximálně obětaví a bojovní. Že jenom ta jasná fotbalová kvalita stačit nemusí. Mělo by přijít víc pohybu a určitě lepší produktivita.

T. Kříž [-] - M. Pecha [-] , L. Havel [-] (80. P. Štěpán [-] ) , J. Pešek [-] , D. Alt [-] , M. Havel [-] , D. Maršík [-] , R. Dalík [-] (75. I. Ujčík [-] ) , D. Šerý [-] , J. Málek [-] , T. Kopic [-] (67. J. Skryja [-] )