--

Uničov nenavázal na domácí výhru

14

Petřkovice porazily Uničov těsně 1:0.

Utkání začali hostující fotbalisté pod vedením Dušana Žmolíka poněkud nervózně. Jejich výkon se však postupně zlepšoval a do zápasu se dostávali. Zahrozili po necelé půl hodině hry, když měli ve 28. minutě k dispozici volný přímý kop. Z této standardní situace přišel centrovaný míč i následné zakončení, se kterým si však domácí brankář Godula poradil. To byla však jediná šance, kterou vidělo 236 diváků ve vyrovnaném prvním poločase na hřišti Odry Petřkovic. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas také dlouho nic zajímavého nepřinesl. Až přesně po hodině hry udělala hostující obrana velkou chybu, po které mohl jít jeden z hráčů Petřkovic do brejkového úniku. Byla z toho vedoucí a jak se později ukázalo, tak i vítězná branka. Marek Neumann si totiž s nabídnutou šancí poradil znamenitě a dostal se až do pokutového území a střelou k levé tyči překonal hostujícího brankáře Tomáše Uvízla. Uničov si ke konci zápasu vytvořil tlak a devět minut před koncem nebezpečně vystřelil k tyči, ale tam byl opět připravený brankář Godula a držel těsné vedení svého týmu i čisté konto. Naopak čtyři minuty před koncem i přes tlak Uničova domácí odkopli míč a jeden z jejich hráčů šel sám na Uvízla, ale náskok nezvýšil. Nemuselo ho to však příliš mrzet, protože Petřkovice udržely vedení a vyhrály nad Uničovem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

SK Uničov
Dušan Žmolík - trenér Uničova: Prohráli jsme zápas na hřišti Petřkovic, protože soupeř potrestal naši hrubku, dostal se do vedení a srovnat se nám již nepodařilo. Paradoxně jsme ji vytvořili v době, kdy jsme se čím dál více tlačili na soupeře a chtěli jsme dát vedoucí gól. Pokud bychom dostali gól z akce, kterou si soupeř vypracuje, snášela by se ta prohra mnohem snadněji. Prvních 25 minut zápasu jsme se vůbec nemohli dostat do hry, míč nám skákal, neustále jsme byli v hlavičkových soubojích a kdyby nám soupeř dal gól v této fázi hry, nemohli bychom se vůbec divit. Pak jsme se ale dostali do hry a myslím, že po zbytek zápasu jsme byli velice aktivní. Měli jsme šance, které nám buď vychytal brankář nebo jsme zakončovali nepřesně. Byla tam vidět vůle po vyrovnání, ale dnes se nám to bohužel nepodařilo. Proto odjíždíme s prázdnou. Prohra je dnes pro kluky krutá, ale takový fotbal je. zdroj: www.fotbalunicov.cz