12.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

2.0

2.0

Bitva o čtvrté místo skončila bez gólů

22

Do Dobrého Pole přijely Libodřice, kterým se daří a jejich souboj byl duelem o čtvrtou pozici. Nakonec se diváci gólu nedočkali a rozhodovaly penalty.

Po půlhodině viděl Košík červenou

Zípas jsme hráli spíš na dobrém poli než v Dobrém poli. A čím více času ubývalo, tím byl terén horší. Zápas jsme začali aktivně, nepouštěli jsme soupeře moc do hry a snažili jsme se něco udělat my.

Hrozili jsme hned ze dvou rohů, ale ani z jednoho nic nebylo. Velké problémy dělal obraně Sova, který je svým krytím balónu deptal. Domácí se do ničeho nemohli dostat. Baško s Dittrichem sváděli zodpovědně  souboje s Potůčkem, který nebyl úspěšný.

Pak přišel zlom v utkání. Červená karta pro Josefa Košíka. Evidentní faul právě na Košíka na půlce hřiště, ten si to nenechal líbit a řekl si k tomu svoje. Od hlavního rozhodčího viděl za své komentáře žlutou kartu a protože ironicky poděkoval zvednutým palcem, dostal i druhou. Bohužel.

My jsme to ale nevzdali. Semkli jsme se a i v deseti lidech jsme soupeři dělali větší problémy než on nám. Měli jednu střelu ze střední vzdálenosti ze standratky v prvním poločase, kdy musel zasahovat Skočdopole. Jinak vážnější situaci si domácí nevytvořili. Ba naopak se ocitl sám před brankářem Dittrich, ale ztroskotal. Ani Sovovy pokusy cíl nenašly a tak poločas byl 0:0.

Ani druhá část nerozhodla

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Dalo by se říct, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme rohy, standartky a jiné šance z centrů. Bohužel jsme nedokázali nic zužitkovat. Sova pálil dvakrát jen do brankáře a Pánek z přímáku zapomněl přidat razanci.

Domácí měli super šanci v osmdesáté minutě. Kdy centr ze strany si našel Žirovnického a hlavičkoval, jenže my máme Skočdopoleho a ten vytáhl zákrok, který jsme všichni ocenili. Má to těžké, když na něj jdou dvě tři střely a on se s nimi musí vypořádat.

V posledních minutách ještě hrozila pro hosty penalta po zákroku na Potůčka, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. To bylo vše. A šlo se na penalty.

Autor reportáže: Pavel Škopek (LIB)

O jeden gól více a o jeden bod více

Za domácí neproměnili Královský a Potůček. Oba přestřelili a za hosty jediný neskóroval Baško, který penaltu dal přímo na střed. Jinak Sova, Pánek, Dittrich a Škopek proměnili a bereme tak druhý bod.

Sokol Dobré Pole
Ondřej Štefančík, hráč: V zápase se projevila naše téměř dvouměsíční absence tréninku. Kluci si nevěří, míč jim odskakuje, chybí důraz a hlavně fyzička, která je v okrese nezbytná. Libodřice naopak hráli svůj fotbal založený na důrazu. Zápas byl o jednom gólu, který ale nepadl a rozhodovaly penalty, které jsme tentokrát nezvládli.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Zápas byl neskutečně tvrdý a fyzicky náročný. Moc fotbalu se na hřišti vidět nedalo. Za mě jsme byli lepším týmem a i v deseti jsme byli pro soupeře více než nebezpeční. Bohužel v takovém utkání to nezvládl ani pan sudí a nepomohl vůbec ničemu. Nechci se na to vymlouvat, ale být v plném počtu, měli domácí větší problémy. Zápas jsme odehráli jako tým a za to bych chtěl klukům poděkovat. Teď si to rozdáme s Velimí a doufám, že předvedeme opět výkon jaký jsme předvedli dnes.

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Benák Petr - ŠŤASTNÝ Petr (N), SVOBODA Milan (N).