10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Důležitý mač pro sebe získala Čechie

24

Jako zápas o šest bodů by se dal nazvat tento duel. A hráči hostujících Tuklat šli za výhrou důrazněji.

Vyrovnaný poločas bez branek

Do utkání jsme vstoupili opatrně, na jaře nás domácí jasně přehráli a tak jsme zvolili vyčkávací taktiku. Domácí měli ze začátku více ze hry, ale postupem času se hra vyrovnávala. Naší největší šanci měl dobře hrající Pytloun, který si naběhl na dlouhý pas Nešpora, ale bohužel hlavičkou se nepodařilo domácího golmána překonat. Hráči domácích byli silní směrem dopředu, hlavně nám dělali problémy dva, Korčák s Rousem.

David Jambor spasil Tuklaty

V druhém poločase byl klíčový okamžik vyloučení domácího stopera Konhefra, který zastavil faulem pronikajícího Davida Jambora samotného na brankáře, po druhé žluté se tak odporoučel do sprch.

My jsme si od té doby vytvořili několik šancí, chyběl nám ovšem klid v koncovce nebo při finální přihrávce. Veliké šance měli David Jambor, Jirka Halgaš , Jirka Vébr, Vráťa Procházka a další…

Čechii tak zachránil pár minut před koncem David Jambor, který vstřelil jedinou a tím pádem i rozhodující branku zápasu - 0:1. Tým zároveň ve druhé půli podržel fantastickými zákroky Pazdera, který zakročil proti nebezpečným hlavičkám domácích.

Pokusíme se uhrát další body hned v následujícím utkání na domácím hřišti. Do konce podzimní část už moc nechybí a my musíme bojovat o každý bod. V zimní pauze je pro nás zásadní, abychom přivedli dva, tři kvalitní hráče. Uvidíme, jestli udržíme stávající tým, Vráťa Procházka má nabídky z Říčan, přesněji z místního ragbyového týmu, když jeho střely z utkání měly velmi zajímavé parametry… J  Trochu odlehčení na závěr a teď už se zase soustředit na další utkání…

Tuklaty tak bodově svého soupeře dotáhly a v tabulce jej předskočily o skóre. Momentálně jim patří desátá pozice, Žiželice o jednu níže.

Autor reportáže: Roman Nešpor (TUK)

SK Žiželice
Luděk Špaček, trenér: Zápas blbec. Branku jsme dostali po našem zaváhání v rozehrávce, navíc si myslím na 100%, že byla z ofsajdu. Jdeme s prázdnou, protože jsme nedali ani ty nejvyloženější šance. Ale na druhou stranu musím přiznat, že Tuklatům byla odepřena jasná penalta.

Čechie Tuklaty
Roman Nešpor, hráč: Naše sestava nebyla ideální, spousta hrála se zraněním, Jirka Halgaš musel vypomoci. Nám měl vypomoci ještě Lukáš Sitter, ale selhala mu navigace a zavedla ho na jiné místo České Republiky... Jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli a zase trošičku poskočili, i když v druhém poločase naše netrpělivost a řešení některých situací byla velmi špatná.