10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Jiří Žirovnický v hlavní roli zápasu o čtvrté místo

24

Dobropolští bojovali o udržení čtvrtého fleku a poradili si v tomto zápase bojovným týmovým duchem s individuálním sólistou a hvězdou utkání Jirkou Žirovnickým.

Poločasové těsné vedení domácích

Mezi oběma týmy byl před tímto zápasem tříbodový rozdíl a v případě tříbodového zisku hostů mohl být smazán. Naopak Dobráč čekalo další srovnání s jedním ze silnějších týmů, aby výhrou potvrdil, že patří těsně za absolutní špičku.

A za tímto cílem hráči Dobrého Pole od počátku jistě kráčeli. Hned po třech minutách si Jiří Žirovnický nechal při zpracování míče na hranici velkého čtverce jedenkrát skočit a z otočky jej prudce poslal přímo do levého horního rohu Jansovy brány - 1:0.

Jenže netrvalo dlouho, když tvrdá střela Martina Mikeše vyklouzla Neveselému z rukavic a pomalu se míč došoural až za brankovou čáru - 1:1. Vyrovnávací branka vybudila domácí hráče k vyšší aktivitě.

Dělovka Potůčka šla jen doprostřed brány a hostující gólman byl na místě. Střelu Jíchy po skrumáži zblokovala lhotecká obrana. Až osm minut před koncem se po rohovém kopu opřel do střely dobropolský hráč, jeho střelu tečoval Žirovnický a podruhé se zapsal mezi střelce zápasu - 2:1.

Důraz domácích Jestřábku odzbrojil

Do druhého poločasu nastupovali hosté s jednobrankovým mankem, které se pokoušeli smazat. Jenže hráči Dobrého Pole celkem odpovědně, ale hlavně důrazně bránili. Hlavní rozhodčí Löwe odměnil jejich tvrdost osmi žlutými kartami, ale cíl byl splněn.

Nejen že domácí ubránili vedení, ale v závěrečné čtvrthodině přidali domácí další góly. A kdo byl v hlavní roli? Jirka Žirovnický. Nejprve byl po akci tři na dva sražen v šestnáctce Vosecký a z pokutového kopu dovršil svůj hattrick Jiří Žirovnický a navýšil na 3:1.

Konečnou podobu výsledku napsal také Žirovnický v osmdesáté druhé minutě. Přesprintoval dva bránící hráče soupeře, Jansu posadil kličkou na zem a do prázdné stanovil konečnou podobu výsledku 4:1.

V předposlední minutě viděl podruhé žlutou kartu dobropolský Forman a musel hřiště opustit nedobrovolně. Ale ani tato ztráta už nezměnila nic a Dobráč stále zůstává na čtvrté příčce tabulky.

Sokol Dobré Pole
Ondřej Štefančík, hráč: V zápase jsme byli lepším týmem, hosté za celý zápas vystřelili snad jen dvakrát na naší bránu. My jsme se naopak prosadili jak ze standartních situací, tak po pěkných kombinacích. K výhře nám pomohl týmový výkon a produktivita aktivního Žirovnického.

M. Neveselý [-] - O. Štefančík [-] , J. Flieger [-] , L. Ledvina [-] , T. Jícha [-] - F. Krejčí [-] (73. L. Jelo [-] ) , P. Královský [-] , A. Vosecký [-] , J. Žirovnický [-] - M. Potůček [-] , O. Forman [-] -

TJ Sokol Jestřabí Lhota
P. Jansa [-] - F. Čáslavský [-] , D. Týma [-] , M. Klička [-] , A. Krupka [-] (70. J. Nouzák [-] ) , T. Kubíček [-] (78. R. Bilik [-] ) , T. Robovský [-] (77. A. Hojda [-] ) , L. Týma [-] , M. Mikeš [-] , J. Hron [-] , M. Skalický [-]

ŽK: 30. O. Forman , 33. F. Krejčí , 62. L. Ledvina , 73. J. Flieger , 81. M. Potůček , 83. P. Královský , 90. A. Vosecký - 36. M. Klička , 57. T. Kubíček . ČK: 89. O. Forman .
Hráči zápasu: J. Žirovnický .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: LÖWE Vilém - ŠŤASTNÝ Petr (N), MACHURKA František (N).