9.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

Býchory si pojistily třetí příčku

4. J. Teplý , 18. J. Vyhnánek , 67. J. Teplý , 85. Š. Váňa (p.) , 89. Š. Váňa - 75. M. Černý
24

Domácí nenechali nikoho na pochybách, kdo vezme všechny body a po dvaceti minutách byl stav 2:0. Pak se střelci na delší dobu odmlčeli, ale protože hosté zvládli jen trefu útěchy, zůstávají všechny body v Býchorách.

Domácí šli od začátku důrazně za výhrou

Ve slunečném podzimním odpoledni hostily Býchory nováčka okresního přeboru, celek Bečvár, který sestoupil z B-třídy.

Úvod utkání patřil domácím borcům, kteří od úvodního rozehrání míče hýřili větší aktivitou. Tu potvrdili rychlou brankou už ve čtvrté minutě, když nakrátko rozehraný rohový kop zužitkoval Josef Teplý - 1:0.

Domácí chtěli utkání strhnout na svoji stranu co nejdříve a to se jim také podařilo. Na dlouhý nákop za obranu si zaběhl Chvalovský, kterého ve snaze uhasit nebezpečí fauloval před šestnáctkou vybíhající bečvarecký brankář Hrouda. Nařízený volný kop proměnil umístěnou střelou přes zeď Jakub Vyhnánek - 2:0.

Bečváry se snažily s utkáním něco udělat, avšak jejich snahu vždy srážela buď nepřesnost nebo pevná obrana Býchor. První poločas přinesl ještě pár šancí, avšak bez gólových oslav.

Jiskřička naděje zhasla hodně brzy

Druhá půle přinesla branku až ve své druhé části. Na kraji vápna se do míče opřel Josef Teplý a krásnou ranou do šibenice zvýšil na 3:0.

Branky se dočkaly také Bečváry, když lehkovážnou rozehrávku domácí defenzívy využil Miroslav Černý a prostřelil Herese 3:1.

Drama se však nekonalo a další únik Chvalovského byl znovu zastaven hvizdem rozhodčího, tentokrát byl nařízen pokutový kop, který bezpečně proměnil Štěpán Váňa - 4:1. Za následné rozhovory se sudím byl po druhé žluté kartě vyloučen brankář Hrouda. "Faul to určitě nebyl. Ale musíme sportovně uznat, že ani kdyby tento pokutový kop odpískán nebyl, šance na body byla minimální. My jsme nehráli dobře a soupeř svojí kvalitou na míči nám mnoho šancí nedával", měl po zápase jasnobečvárecký trenér Josef Kuba.

Do brány tedy šel hráč z pole, čehož Býchory jednou dokázaly využít. Štěpán Váňa dostal míč za obranu, který se náhradní brankář pokoušel odkopnout, bohužel nešťastně trefil Váňu tak, že míč skončil v síti - 5:1.

Autor reportáže: Ondřej Vaňkát (BCH)

TJ Sokol Býchory
Ondřej Vaňkát, hráč: Zápas jsme začali výborně a položili jsme základ vítězství hned v prvních minutách. Věděli jsme, že soupeři se hraje lépe, když nemusí tvořit a hraje ze zataženého a pevného bloku. Bečváry se těžko dostávali přes defenzívu celého našeho mužstva. Jedinou šanci a vlastně i branku jsme soupeři nabídli zase sami naší chybou. Vítězstvím jsme potvrdili venkovní výhru a následuje utkání v Tuchorazi, které nesmíme podcenit.

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: Býchory nám jasně ukázaly, že patří mezi špičku okresního přeboru. Hned v nástupu do zápasu si vytvořily tlak a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. My jsme začátek zápasu doslova prospali. Druhý gól padl z trestného kopu, když jsme ztratili míč a hasili jsme na hranici velkého vápna. Když jsme se v úvodu druhé půle pokusili se zápasem něco udělat, dostali jsme opět po naší ztrátě míče třetí branku a o zápase bylo v podstatě rozhodnuto. Jiskřičku naděje jsme vykřesali snížením na 1:3, ta ale zhasla, když na nás byl odpískán pokutový kop.

O. Heres [-] - A. Chvalovský [-] , Z. Jirkovský [-] , P. Chlumský [-] , A. Vyhnánek [-] (78. M. Škopek [-] ) , P. Kedršt [-] , P. Pěkný [-] , J. Teplý [-] , O. Vaňkát [-] (52. L. Funda [-] ) , J. Vyhnánek [-] (67. L. Lev [-] ) , Š. Váňa [-]