9.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Tuchoraz Jestřábku ničím nepřekvapila

24

Domácí borci vedli už po patnácti minutách 2:0 a v pohodě dohráli zápas za tři body. Hattrick zaznamenal Václav Šindelář.

Po půlhodině 3:0

"Vzhledem ke zraněním a absencím jsme měli potíže dát dohromady mužstvo a to se opět podepisuje na naší psychice", věděl už před utkáním hostující trenér David Šimůnek a doplnil: "Bojím se, že do zápasu půjdeme už předem poražení. Snad se podaří mužstvo vyburcovat alespoň k bojovnosti. Chceme se o body porvat."

To se bohužel hostům nepovedlo... Během prvního poločasu neohrozili domácího brankáře Málka ani jednou. Od začátku se Tuchorazští snažili zezadu bránit, ale borci domácí Jestřabí Lhoty šikovně kombinovali a pronikali do nebezpečného území. Uklidňující první branku se podařilo vstřelit už v jedenácté minutě, když se za obranu dostal Václav Šindelář a bezpečně proměnil svůj únik - 1:0.

Na 2:0 zvyšoval hned o čtyři minuty později tentýž hráč, kterého přesně našel na malém čtverci aktivně hrající Kubíček a Šindelář dával v podstatě do prázdné brány. A po půlhodině už vedli domácí hráči 3:0, když téměř totožnou akci zakončoval Jan Hron.

Jestřábka si tak vybudovala solidní poločasový náskok, se kterým už hosté měli pramalou šanci něco udělat.

Hosté se nadechli a vyrovnali alespoň hru

O přestávce si nejspíš tuchorazští hráči řekli, že už není co ztratit a začali hrát i směrem dopředu. Je ale pravda, že pečlivá a spolehlivá domácí obrana opět dirigovaná Kličkou a Skalickým je do žádné větší šance za celý zápas vlastně nepustila. Solidní příležitost měli hosté z trestného kopu, ale jeho provedení bylo mizerné.

"Hodně nás zlobil ale Bílek, snad jediný nebezpečný hráč Tuchoraze. Několikrát si vzal míč na vlastní polovině a zastavovali jsme ho vždy až před naší šestnáctkou", komentoval po zápase lodivod domácích František Machurka

A tak branky stříleli opět pouze domácí hráči. Hattrick zkompletoval Václav Šindelář po další pěkné průnikové nahrávce, když zakončoval v akrobatické poloze a poslední branku přidal Robert Dunka - 5:0, který dostal příležitost alespoň na pár minut v "A" týmu.

Tři "povinné" body tak Jestřábka získala a aktuálně jí patří sedmá příčka. Tuchoraz je stále s pouhými dvěma body poslední.

TJ Sokol Jestřabí Lhota
František Machurka, trenér: Tuchoraz nemá sílu a tak jsme bez větších potíží získali tři body. Asi bychom mohli dát i více branek, ale hodně jsme kazili přihrávky do prostoru za soupeřovu obranu, kde bylo tentokrát dost prostoru. Od začátku nastoupil v sestavě další dorostenec Robovský a přestože začal na kraji zálohy, což není zvyklý, protože hraje uprostřed, tak se mi moc líbil. A pochválit musím i střelce hattricku Šindeláře. Ještě by potřeboval více potrénovat.

FC Tuchoraz B
David Šimůnek, trenér: Než jsme se v první půli zkoncentrovali, nechali jsme si dát tři góly a to především díky tomu, že jsme soupeři zbytečně nechávali moc prostoru. Druhou polovinu zápasu už jsme se soupeřem dokázali držet krok a dokonce jsme i párkrát zahrozili, to ale bohužel nestačilo.

L. Málek [-] - M. Klička [-] , A. Krupka [-] (67. R. Dunka [-] ) , T. Kubíček [-] , T. Robovský [-] , L. Týma [-] (78. A. Hojda [-] ) , V. Šindelář [-] (83. F. Čáslavský [-] ) , M. Mikeš [-] , P. Kesner [-] (76. J. Věříš [-] ) , J. Hron [-] , M. Skalický [-]

J. Hrdinka [-] - B. Hanzl [-] , J. Mučka [-] - J. Pokorný [-] , J. Moravec [-] , M. Vosecký [-] , T. Bílek [-] - V. Houžvička [-] , T. Novák [-] , M. Kubišta [-] - D. Šimůnek [-]

ŽK: 80. T. Kubíček - 85. J. Pokorný .
Hráči zápasu: T. Kubíček , T. Robovský , V. Šindelář .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: KUMSTÁT Jiří - MACHURKA František (N), TOPOL Pavel (N).