Kouřim veze z horké půdy Libodřic bod

25

Pod staronovým hrajícím trenérem Martinem Snížkem vyběhli k utkání borci Kouřimi. Taktika byla jasná, pokrýt Sovu s Pánkem a čekat na brejk. V důrazně vedeném zápase se týmy rozešly smírně, po pentlích zůstává druhý bod domácím.

Keltner šokoval Libodřické

Že domácí vědí, o co jde, potvrdil svými slovy Pavel Škopek: "Chceme potvrdit body z Tuklat, ale máme na paměti, že derby nemá favorita."

A podle těchto slov vstoupili Libodřičtí do zápasu. Hned z úvodního výkopu posílá Baško dlouhý míč na duo Hovorka - Škopek, ti vybojovali aut a po něm vznikl velký závar před Havránkovou brankou.

Ale přišel šok pro domácí. V deváté minutě se mazlil Pánek s míčem více než bylo zdrávo, Snížek mu jej sebral a do brejku vyslal Jana Keltnera, který se štěstí propasíroval míč za záda Skočdopoleho - 0:1.

Domácí dále pokračovali v dobývání soupeřovy brány. Kvalitní byly dva centry Škopka, ale nikomu se nepodařilo je nasměrovat do brány. Pohankovu přihrávku pod sebe napálil Sova nad bránu. O pár minut později protečoval centr Sovy Hrstka mimo tyče. Až se k míči dostal v těsné blízkosti Havránkovy brány Lukáš Pohanka a nemýlil se - 1:1.

V dalších minutách první půle to bylo jen marné obléhání kouřimské brány.

Dramatická poslední čtvrthodina

Druhý poločas začal oboustranně vlažně. Přibylo jen osobních soubojů, diskusí s rozhodčím a hádky v týmu domácích. To Kouřimským náramně vyhovovalo, protože se Libodřičtí nemohli dostat do tempa.

Přesto se náznaky příležitostí objevovaly. Sova dvakrát v tvrdých soubojích s Havránkem prohrál, byť jednou to bylo na hraně faulu hostujícího gólmana. Košíkovu bombu lapil Havránek bez potíží.

Patnáctá minuta druhé půle přinesla šance na obou stranách. Nejprve domácí Dittrich váhal s rozehrávkou, Keltner jej obral o míč, ale místo postupu na bránu volil zbrklou střelu přímo do náruče Skočdopoleho. Na druhé straně technicky pálil Dittrich do břevna a odražený míč pálil Sova s tečí stopera, ale Havránek byl u tyče včas.

V závěru chtěly oba týmy rozhodnout. Hostující Procházka pálil po rychlém protiútoku půl metru vedle šibenice, tentýž hráč zkoušel o pár minut později pozornost Skočdopoleho střelou z úhlu a v největší šanci se ocitl Světnička, který po trestném kopu Snížka dostal míč na penaltě, ale skvěle zasáhl libodřický brankář.

Na druhé straně Pánek sebral míč z hlavy Pohankovi a mířil nad. Rozhodnout mohl v poslední minutě Košík, který v šestnáctce zakončoval Sovovu přihrávku, ale s tečí přestřelil. Po následném rohu měl gól na hlavě Dittrich, ale vytáhl se zákrokem Havránek.

Pavel Škopek zachoval pevné nervy

Hned první série nulová, Světnička jen do tyče, Sovu vychytal Havránek. Ve třetí sérii lapil penaltu Procházkovi Skočdopole. Další penalty byly gólové a tak rozhodnutí zbylo na posledního kopajícího Pavla Škopka. Proměnil a domácí se potřetí ze čtyř pokusů radují ze dvou bodů.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Derby krásné, Kouřim přijela ubránit bod, nechtěla hrát fotbal. Z ojedinělé šance dokázali dát gól a pak zalezli na třicet metrů od brány. Nám se podařilo po dobrém výkonu v první půli jen vyrovnat. Druhý poločas byl z naší strany rozhádaný, nedařilo se nám. Zase jsme dali jen jediný gól. Je aspoň dobré, že když uhrajeme plichtu, tak se nám většinou podaří získat druhý bod.

TJ Kouřim
Martin Snížek, hrající trenér: Věděli jsme, že nás čeká velmi dobře připravený soupeř, a tak jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a zbytečně neriskovat. Takticky jsme zápas zvládli, nechali jsme domácí hrát na balónu a zatažení čekali na jejich dlouhé balóny za obranu. Ty se nám dařilo sbírat, nebo domácí naší obranu překopli až do autu. Podařilo se nám velmi dobře pokrýt Sovu s Pánkem, kteří se těžko dostávali do mezihry. My jsme čekali na chyby soupeře v rozehrávce a vyráželi do brejků. Hned z prvního se podařilo Keltnerovi vstřelit branku. Domácí nás tlačili, ale naštěstí jim nevycházela vůbec finální fáze. Přesto se jim podařilo vyrovnat. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný, prokládaný oboustrannými diskusemi s rozhodčím, který na obou stranách odpustil pokutový kop. Když chytil Havránek v poslední minutě hlavičku po rohu, šlo se na penalty, které zvládli lépe domácí.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Voborník Josef - MLÁZOVSKÝ David (N), ŠVORBA Milan (N).