Tři Dvory mohou děkovat gólmanovi Černému

3. F. Suchánek (p.) , 29. L. Kalivoda
27

Libodřičtí vyrukovali na soupeře velice aktivně a našli v třídvorské obraně skulinky. Bohužel nedokázali vyzrát na brankáře Černého, což je stálo body, protože domácí svoje šance využili.

Domácí šli do vedení už ve třetí minutě z penalty

Úvodní minuta ukázala, že hosté nenastoupili vůbec ustrašeně a se zbytečným respektem. Krátkou rozehrávku třídvorské obrany málem vystihl Hrstka, ale gólman Černý byl u míče o krok dřív a dlouhý nákop Baška nedokázal Pohanka z voleje nasměrovat mezi tyče.

Jenže gól přišel na druhé straně. Dittrich ve vápně naskočil nedovoleně na Linharta a penaltu proměnil se štěstím František Suchánek, protože Skočdopole si na míč sáhl - 1:0.

Hosté se ale dál neohroženě drali dopředu, hráli s domácími velice otevřenou partii a přicházely šance. Hosté z trestného kopu z výhodné pozice ale vysoko přestřelili, dva průniky Pohanky po brankové čáře a následné centry nedokázal nikdo z Libodřických usměrnit na bránu.

Domácí hráči měli v obraně starosti a těžko odvraceli rychlé náběhy libodřických forwardů, ale když měli míč dokázali dobře kombinovat dopředu a dostat se ke střelám. Ale Brunclíkobu střelu zpacifikoval Skočdopole, Kalivodova rána letěla mimo. Po rohu hlavičkoval Brunclík, ale jen do hradby těl před ním. To Lukáš Kalivoda už hlavou mířil přesně po centru Kmocha z trestného kopu - 2:0.

Poté přišly chvíle Černého v domácí bráně. Nejprve vychytal v samostatném nájezdu Hrstku a špičkou nohy dokázal vykopnout i Košíkovu dorážku. Akce Sovy skončila v šestnáctce důrazným zákrokem, který zaváněl penaltou, ale rozhodčí situaci vyhodnotil jako povolenou. Po pěkné kombinaci se za obranu dostal Beníšek, ale Černý opět čaroval a byl z toho jen rohový kop. Po něm vznikl ve vápně domácích závar, kdy Hovorka, Škopek ani Košík nedokázali protlačit míč přes hradbu nohou.

A protože i Hrstkův průnik zastavil skluzem Suchánek, byl i přes množství šancí hostů poločasový stav 2:0.

Hosté gól dát nedokázali

Ve druhém poločase byla vidět snaha domácí rychle rozhodnout zápas a zatlačili hosty před jejich bránu.Ze dvou rohů ještě nevytěžili nic, jednou střelu zastavila tyč a další ránu chytal Skočdopole obětavě u tyče až si málem sám o tyč ublížil. Byl z toho jen vyražený dech a brzy byl zase v pořádku.

Hosté úvodní tlak přestáli, přeskupili řady na tři útočníky a zase začali domácím zatápět. Střely ze střední vzdálenosti vyslali Škopek, Dittrich i Košík, ale neúspěšně. Posledně jmenovaný byl sice gólu nejblíže, Libodřičtí málem zvedali ruce nad hlavu, ale míč za čárou nebyl.

I přes výborný výkon Libodřických odjíždějí hosté bez bodu. Zklamala je koncovka, jinak byli Třídvorákům vyrovnaným soupeřem.

TJ Tři Dvory
Vladimír Novák, trenér: Začátek zápasu nám vyšel dle mých představ, když jsme po školáckém faulu Dittricha z penalty dali brzy první gól a o pár minut později po rohu druhý. Poté začal soupeř tlačit, hra se vyrovnala, ba si myslím, že místy byl soupeř lepší, byl důraznější a dravější a tím se dostával do šancí, které ale bravurně likvidoval božsky chytající Jirka Černý. Kluky chválím a jenom ještě dodám…. Libodřice vůbec nepaří tam, kde se momentálně nachází. Zatím to byl jeden z nejlepších týmů, se kterým jsme hráli.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Co k tomu mám říkat... Góly, góly, góly... to nám chybí. Klukům nemám co vytknout, jezdili, makali, ani gól soupeře nás nerozhodil. Troufnu si říct, že jsme v určitých partiích byli i lepší, ale neproměníme ani loženky. Dlouho předem jsem věřil, že Tři Dvory potrápíme a myslel jsem i na body. Bohužel. Tak doufám, že to příště odnesou Nučice a že jim doma pěkně naložíme.

Počet diváků: 70. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - KUKAL Zdeněk (N), MLÁZOVSKÝ David (N).