7.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Alex Vodička hattrickem popravil Nový Jáchymov, navíc to byl jeho druhý hattrick po sobě

10

Nerozhodný první poločas a další hattrick Alexe Vodičky, díky kterému s Drozdov veze domů všechny body.

Nový Jáchymov šel do vedení

Mnozí měli možná ještě v živé paměti květnovou „divočinu“ v Drozdově, kde Čechie prohrála 7:4, a v neděli museli v Novém Jáchymově s tímto soupeřem strávit další.
V úvodu zápasu dvakrát nebezpečně zahrozil A. Vodička a jakoby domácím naznačil, že to z jeho strany zdaleka nebude všechno! Přesto se vedení v zápase ujali domácí. To Paterův rohový kop perfektně trefil hlavou na hranici malého vápna číhající Morstein a bylo to 1:0. Střelec úvodního gólu byl při chuti, v 17. min. se prodral obranou hostů, ale Krafek jeho ránu z 25 metrů zneškodnil. Hra byla vyrovnaná, a tak vyrovnávací gól mnohé určitě překvapil. Po zmatcích v domácí obraně dorážel do opuštěné branky ve 29. min. A. Vodička - 1:1. Strhnout vedení na svoji stranu mohl po chvilce Pelc, kterému připravil ideální palebnou pozici Patera, jenže střela domácímu útočníkovi vůbec nesedla... Patera pak měl sám dobrou příležitost po krásném pasu Spurného, ale trefil pouze připraveného gólmana soupeře.

Drozdov ovládl druhou půli

Doslova a do písmene katastrofální pak byl z domácí strany vstup do druhého poločasu. Hrubé individuální chyby domácích zadáků, často podpořené nezájmem o defenzívu posadily až příliš snadno soupeře do pohodlného sedla. Svůj hattrick tak mohl ve 46. a 49. min. prakticky zadarmo zkompletovat nejlepší hráč Drozdova Alex Vodička. Zápas začal připomínat květnové trápení Čechie na hřišti soupeře v minulé sezóně... Tento postřeh brzy potvrdil čtvrtým gólem v 52. min. Štochl, který v přečíslení potrestal hrubku Spurného - 1:4. A za čtyři minuty Otradovec, rovněž snadno, posunul utkání dorážkou do „bůrové“ roviny - 1:5. V dalších dvou minutách mohlo být s Čechií ještě hůř, ale Merhout v brance dvěma povedenými zákroky držel současný, již tak krajně nepříznivý stav... Čechie sice zbraně nesložila, ale v podvědomí čtyřbrankové manko dělalo na hrací ploše své. Přesto Krob střelou z dálky protáhl gólmana Krafka. A když pak po chvilce po další Krobově, tentokrát vyražené střele, dorazil míč do sítě Spurný, gól pro ofsajd neplatil... Hosté mohli zvýšit vedení poté, co Vávra „namazal" před vystřídáním A. Vodičky, ten ale ze samostatného úniku naštěstí pro domácí, čtvrtý gól do své nedělní sbírky nepřidal! V 75. min. po Spurného přihrávce z brankové čáry snížil nešťastným vlastním gólem kapitán hostů Voráček - 2:5. Po daleko smutnějším zápase by ale ve své mysli musel pátrat domácí kapitán... Ten v 80. min. nejprve nedokázal dopravit z bezprostřední blízkosti míč do sítě po Morsteinově přihrávce, aby minutu před koncem jeho ránu v poslední chvíli vyrazil na roh gólman Krafek.

Zdroj: Nový Jáchymov