10.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

38. M. Šimek , 44. Z. Smutný , 74. Z. Smutný (p.)
25

Polná navázala na domácí výhru s Lukami a veze tři body ze Štěpánova.

Hosté po poločase vedli

Ve Štěpánově byli od úvodního hvizdu hosté lepším týmem a svoji převahu dokázali vjádřit i střelecky. Domácí odoloávali do 38. minuty hry. To se hosté po faulu domácích dostali ke standardní situaci, po jejíž zahrání si nejlépe počínal Marek Šimek a překonal zaskakujícího brankáře Ivo Jílka - 0:1. Hosté své vedení ještě před přestávkou navýšili. Ve 44. minutě Štěpánov zbytečně ztratil míč při rozehrávce, toho se zmocnili hosté a Zdeněk Smutný brejkovou situaci vyřešil a hosté vedli o dvě branky - 0:2. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Hosté si vedení pohlídali

Kdo čekal, že se domácí po přestávce vzchopí, tak musel být zklamán. Hosté nadále kontrolovali hru a domácí vůbec nepouštěli do šancí. Hosté nakonec v 74. minutě přidali ještě jednu branku, když sudí Jonáš po faulu před Jílkem přisoudil hostujícímu celku pokutový kop, který proměnil Zdeněk Smutný a zaznamenal tak svoji druhou branku v utkání - 0:3. Poté se zápas bez většího vzrušení už pouze dohrával. Hosté tak po dvou výhrách v řadě konečně opustili poslední příčku tabulky. Štěpánov čeká na první domácí výhru v soutěži.

Štěpánov v příštím kole hraje na horké půdě v Počítkách. Rezerva Polné hostí Moravské Budějovice.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Jiří Lukášek (trenér): Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, k tomu i gólman. Polná vyhrála zaslouženě.

Slavoj Polná B
Jaromír Tobolka (trenér): Tentokrát domácím rozhodčí nepomohl a nepískl tři penalty jako na jaře (smích). Hráli jsme zodpovědně a k ničemu se domácí nedostali. Herně špatní nebyli, ale kloudnou šanci neměli.

I. Jílek [-] - J. Šikula [-] (46. O. Nečesánek [-] ) , V. Kutnyk [-] , D. Kintr [-] , P. Karásek [-] , V. Kovalchuk [-] , V. Sedláček [-] , R. Sabadashka [-] , P. Macháček [-] , A. Bohdan [-] , O. Hrubeš [-] (84. V. Pokorný [-] )

S. Rychtecký [-] - V. Jelínek [-] , Z. Smutný [-] (84. L. Čaloud [-] ) , D. Procházka [-] , F. Gondek [-] , D. Mühlfeit [-] (89. J. Barák [-] ) , O. Skryja [-] , M. Šimek [-] , D. Kratochvíl [-] , D. Jaroš [-] , M. Šorf [-]

ŽK: 35. V. Sedláček , 62. V. Kovalchuk , 75. O. Hrubeš , 90. V. Kutnyk - 50. M. Šorf , 64. D. Mühlfeit , 74. J. Barák .
Hráči zápasu: V. Jelínek , Z. Smutný .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: JONÁŠ Petr - RYGL Luboš, FRYČ Vlastimil.