1.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

V souboji prvního s předposledním úspěšnější Šebkovice

22

V derby dvou týmů z opačných pólů tabulky byl nakonec úspěšnější favorizovaný domácí tým, který výhrou upevnil první místo v tabulce a pětibodový náskok na druhé Kouty.

První půle bez branek

Po několika letech očekávané derby se odehrálo až v posledním podzimním kole - tentokrát ovšem s tím rozdílem, že favoritem utkání byly Šebkovice, které určitě chtěly potvrdit svou podzimní formu a udržet si tak domácí neporazitelnost. To se jim nakonec povedlo a po zápase mohly slavit "titul půlmistra I.A třídy", což je zároveň prozatimní historicky nejvyšší umístění šebkovické kopané.      Ale i Jaroměřice přistoupily k zápasu, jak se na derby patří, takže byl k vidění fotbal dobré úrovně, s nasazením i šancemi. Kdyby domácí po půlce vedli o čtyři branky, nikdo se nemohl divit, Macháček ale držel jaroměřické naděje.

Říha nasměroval domácí k třem bodům

V 65.minutě už ale po rohovém kopu nedosáhl na hlavičku šebkovického kanonýra Říhy - 1:0. Jaroměřičtí se po obdržené brance hnali za vyrovnáním a v jejich největší šanci se na druhé straně vyznamenal také Klubal. Do další vážnější šance šebkovická obrana už ale hosty nepustila a tak přišla v 85.minutě gólová akce, kterou po pravé straně rozeběhl střídající Pavel Kotačka, předložil do šestnáctky Říhovi a ten s míčem naložil jak nejlépe mohl - svým druhým gólem vzal hostům vítr z plachet a pečetil výsledek na konečných - milosrdných 2:0. Za zmínku ještě určitě stojí Klubalova vychytaná čtvrtá nula v řadě.

TJ Sokol Šebkovice
Roman Růžička: K vidění byl fotbal dobré úrovně s nasazením a šancemi. V první půli podržel hosty brankář.

K. Klubal [-] - O. Netík [-] , D. Karásek [-] , Z. Karásek [-] , Š. Dvořák [-] - M. Prokeš [-] (90. M. Pánek [-] ) , Z. Roupec [-] , T. Kotačka [-] (77. P. Kotačka [-] ) , D. Večeřa [-] , V. Říha [-] - Z. Přibil [-] (88. D. Bílek [-] )

FK Jaroměřice nad Rokytnou
M. Macháček [-] - J. Urbánek [-] , M. Svoboda [-] , Z. Nykrmajer [-] (81. F. Hvězda [-] ) , T. Hambálek [-] - J. Stejskal [-] , Z. Melán [-] , A. Palát [-] - M. Netrda [-] , A. Dúcký [-] - J. Heralecký [-]

ŽK: 51. D. Karásek , 86. D. Večeřa , 87. M. Prokeš - 37. J. Urbánek , 66. M. Netrda , 85. F. Hvězda .
Hráči zápasu: K. Klubal , V. Říha .
Místo: Šebkovice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Šrámek Zdeněk - JIRSA Miloš, SLIŽ Emil.