11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Nováček z Náměště doma poprvé ztratil

21

Fotbalisté z Náměště na vlastním hřišti poprvé ztratili body a hned všechny tři, když nestačili na Speřice. Ty rozhodly o osudu utkání již v první půli a výhrou se vyšvihly na hřejivou třetí pozici v tabulce. Domácí nováček drží klidné šesté místo.

Po půli bylo rozhodnuto

V silném větru si vybrali výhodu větru v zádech hosté a na malém rezervním hřišti od začátku dominovali. Hned z první rozehrávky poslali míč dopředu a domácí obránce odkopl míč tak nešťastně, že trefil stopera, od něj se odražený míč dostal na nohu rozběhnutého JANČÍKA Davida, jenž neměl problém po dvaceti sekundách! otevřít skóre zápasu - 0:1. Než se domácí vzpamatovali, přistál centr na noze HOLENDY Jiřího a ten volejem z deseti metrů napálil míč nechytatelně pod břevno a ve 3. minutě to bylo již 0:2! Pro domácí to byl nevídaný šok a celý první poločas ztroskotávali na dobré a důrazné obraně Speřic. Naopak hosté si vytvořili z brejků do poločasu ještě tři velké příležitosti a dvě z nich proměnili. Nejprve se v 25. minutě trefil SOUKUP Patrik - 0:3. A konečnou výsledkovou podobu prvního poločasu dal ve 33. minutě svou druhou trefou HOLENDA Jiří - 0:4.

Domácí korigovali, ale hosté si výhru pohlídali

Po přestávce se výhoda silného větru přesunula na stranu domácích a hned ve 49. minutě snížil DURAJKA Roman - 1:4. Zatímco hosté proměnili za první poločas čtyři šance z pěti, tak ve druhé půli čaroval speřický Tkadlec a hned několikrát vychytal opět výborného Durajku a držel tak stále třígólové vedení. O tom, že domácí hrají smolný zápas se definitivně rozhodlo v 80.minutě, kdy ojedinělý brejk hostů skončil pátou brankou. Podruhé v zápase se prosadil SOUKUP Patrik - 1:5. Do konce zápasu ještě snížil v 84. minutě KAŠÍK Michal na 2:5, ale po prospaném prvním poločase a zahození několika tutovek ve druhém, domácí na větší zdramatizování již sílu neměli.