11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Krásné derby skončilo zaslouženou dělbou bodů

22

Po skvělém začátku fotbalisté Okříšek páte kolo za sebou nevyhráli. Na góly nejštědřejším utkání kola tentokrát doma před pěknou návštěvou remizovali v divoké přestřelce v okresním derby s Třebíčí. Na obou stranách se zaskvěli střelci hattricku. Domáci tak drží 4. pozici, hosté jsou až 11.

Hosté šli do kabin za dvoubrankového vedení

Do zápasu vstoupili lépe hosté, aniž by půjčili domácím míč, využili již ve 2. minutě chybu jejich obrany a MALETA Vladimír je poslal do vedení - 0:1. Domácí odpověd byla blesková. V 7. minutě se po povedené přihrávce Dočekala prosadil BULANT Viktor - 1:1. Domácí se snažili převzít iniciativu na vlastní kopačky, ale opět je srazilo nedorzumění v obraně a MALETA Vladimír svým druhým gólem upravil na 1:2. Okříšky se snažily vyrovnat, ale hostujícího brankaře ohrožovaly spíše jen střelami z dálky a nepovedenými centry. Ve 40. minutě přišla kuriózní situace, když domácí brankář Hvězda neodhadl výkop třebíčského brankáře DUBY Patrika a ten jej pomocí větru a za úžasu všech přeskočil a skončil v síti - 1:3. Pro domácí to byl velký šok a před odchodem do kabin, mohlo být s domácími ještě hůře, když se do úniku dostal Florián. Domácí brankář ale tentokrát Okříšky podržel a střelu vyrazil na roh.

Derby skončilo nakonec smírně

Po bouřce v kabině začali domácí druhý poločas a pomohla jim hned 46. minuta, když se pohotově a šikovně podruhé v zápase prosadil BULANT Viktor - 2:3. Okříšky se dál hnaly do útoku, snažily se vyrovnat a to se jim povedlo v 61. minutě, když míč propadl k zcela volnému BULANTU Viktorovi, jenž se nemýlil a dokončil tak svůj hattrick - 3:3. Ovšem do té doby zakřiknutí hosté opět po chybě domácích v rozehrávce kontrovali a i MALETA Vladimír  v 66. minutě dokonal svůj hattrick - 3:4. I to domácí nepoložilo a v 76. minutě kopali trestný kop z hranice šestnáckty po faulu na agilního Bulanta. Krásně se z přímáku prosadil RYŠAVÝ Radek - 4:4. Domácí se ve zbytku utkání snažili překlonit misku vah na svou stranu a poprvé se v utkání dostat do vedení. To se jim ale již nepodařilo, a tak toto oku lahodící derby skončilo zaslouženou remízou.

SK Huhtamaki Okříšky
M. Hvězda [-] - M. Mašek [-] , I. Večeřa [-] , M. Zeman [-] , R. Ryšavý [-] , V. Bulant [-] (80. F. Rampír [-] ) , T. Dočkal [-] , P. Dubský [-] (87. P. Molák [-] ) , M. Dočekal [-] , O. Benda [-] , J. Tekal [-]

HFK Třebíč
P. Duba [-] - S. Renát [-] (85. J. Pecka [-] ) , V. Maleta [-] (70. V. Bence [-] ) , O. Uličný [-] , T. Hrbáček [-] (83. M. Sáček [-] ) , J. Uličný [-] , D. Lorenc [-] , A. Suchna [-] , D. Kovář [-] , L. Karásek [-] , P. Florián [-]

Místo: Okříšky. Počet diváků: 250. Rozhodčí: Fotr Jan - KRONDRÁF Jan, ŠRÁMEK Zdeněk.