6.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2018-2019

Tvrdý zápas ve druhé půli ovládly Volduchy

62. J. Bron (p.) , 88. J. Bron
14

Po jednobodovém zisku v Malesicích potřebovaly Volduchy naplno zabrat proti plzeňskému Slovanu. Nováček z Plzně si zatím vedl v sezóně celkem solidně, Hřebenáři však chtěli pro klid duše vydolovat tři body.

První poločas

Hned po několika minutách přišla pro domácí komplikace. Se svalovým zraněním odkulhal Seget, kterého nahradil J. Straka. Ani ten však na hřišti celý zápas nevydržel. K tomu ale později. Hosté se s tím příliš nemazali. Od začátku byl slyšet „cinkot“ chráničů. Hlavní sudí ale tvrdou hru akceptoval, a tak létaly jiskry. První větší šanci si vypracovaly v 19. minutě Volduchy. Po pěkné kombinaci mířil v dobré pozici střílející Hoblík nad. Ve 21. minutě byl tvrdě sestřelen Bron a hostující Sartorius viděl žlutou kartu. Tvrdá hra hostů vnesla na hřiště hodně zlé krve, nicméně hra běžela dál. Ve 26. minutě si voldušský Žák výborně navedl balón na střelu, kterou skvěle vytáhl gólman Feiferlík. Ve 29. minutě pálil hráč Slovanu z velké dálky, Fous v brance Volduch míč jistil jemnou tečí nad břevno.

Ve 33. minutě předskočil Jan Černý plzeňského obránce, v obrovské šanci ale poslal balón špičkou kopačky vedle brány. O minutu později pak tentýž hráč z rohu vápna trefil jen gólmana Feiferlíka. Domácí byli aktivnější po celý první poločas, potýkali se s častým držením ze strany protihráčů, což někteří nesli hodně nelibě. Hosté se v podstatě k ničemu vážnějšímu v prvním poločasu nedostali.

Druhý poločas

Druhou půli načal Jan Černý, s jehož střelou levou nohou si hostující brankář poradil. V 54. minutě přišel významný zásah do průběhu zápasu. Hoblík se prodral přes jednoho z plzeňských hráčů, postupoval dál, než do něho zajel brutálními „saněmi“ Zýka. Hoblíka šel okamžitě mstít J. Straka, který strčil do faulujícího hráče Slovanu a poslal jej k zemi... Rozuzlení situace? Voldušský Straka zamířil s červenou kartou do sprchy, plzeňský Zýka po faulu páchnoucím sádrou obdržel pouze žlutou kartu. Po nefotbalových momentech se pokračovalo dál a Volduchy i v deseti byly lepším týmem. V 61. minutě unikal hostující obraně Jan Černý, byl zezadu podseknut Mareškou a kopala se penalta! K té se postavil Jan Brona poslal Volduchy do vedení – 1:0!

V 67. minutě mohl zvýšit skóre Žák, jenž v jasné pozici ale jen trefil brankáře Feiferlíka. U dorážky byl pak Škarda pozdě. V 70. minutě hlavičkoval Pernica po centru Brona těsně vedle a v 71. minutě neproměnil sólový únik Jan Černý. Mířil totiž mimo. Hostující Slovan si jedinou vážnější šanci v utkání vypracoval v 73. minutě. Brankář Fous byl ale na místě a ránu vytěsnil mimo tyče. V 76. minutě si vypracoval velkou příležitost Žák, jenž si naběhl na dlouhý pas voldušských obránců. U míče byl dříve než gólman Slovanu, jenž do voldušského útočníka naskočil mimo vlastní vápno. Balón doskákal vedle brány a nerušeně se pokračovalo dál. V posledních minutách se Voldušští zatáhli a snažili se pozorně kontrolovat akce hostů. Ty ale většinou končily daleko před Fousovou svatyní. Naopak v 88. minutě přišlo definitivní rozhodnutí duelu. Středem pole se prodral Jan Bron, vnikl do vápna Slovanu a přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0!

V 90. minutě se ještě ocitl sám před bránou Žák. Při zakončení se ale zranil a poslední vteřiny zápasu už sledoval jen v poloze ležmo za pomezní lajnou.

Volduchy si zaknihovaly důležité tři body, které vydolovaly i přes oslabení o jednoho hráče v poli. Zápas přinesl řadu ostrých soubojů někdy až za hranicí únosnosti a je jen dobře, že nikomu z aktérů se nic vážnějšího nestalo. Volduchy zavítají za týden na půdu Rakové, Slovan Plzeň bude hostit Čechii Příkosice.

AUTOR: Jan Vild