13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Stříbro zabralo, porazilo Tlumačov

22

Tlumačov podruhé za sebou bez bodu..

Vedení zařídil Vejvoda

Baník Stříbro čekal v rámci 13. kola KP důležitý souboj s Tlumačovem, v případě výhry se mohl pžiblížit Rapidu, který měl však ještě zápas k dobru.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, žádná z brzkých šancí na obou stranách však využita nebyla.

Tlumačov hrozil především z rychlých brejků, po jednom z nich mohl skórovat Leitl.

Ve 31. minutě se ale ujal vedení Baník, když se po rohovém kopu prosadil Vejvoda.

Důležitý moment přišel v 38. minutě, když domácí brankář Dolejš fauloval ve vápně hostujícího útočníka a rozhodčí Říha nařídil pokutový kop pro Tlumačov. K exekuci se postavil Leitl, ale jeho střelu dokázal skvělým zákrokem gólman zneškodnit.

Stříbro tak do kabin odcházelo s jednogólovým vedením.

Pojistku přidal Tůma

Ve druhé půli to byli domácí, kteří mělí vice ze hry, tlumačovská obrana je však do žádné vyložené šance nepouštěla a tak to pořád bylo jen o gól.

V 79. minutě se po pěkné individuální akci dokázal prosadit Tůma, který tváří v tvář Toušovi nezaváhal a upravil tak výsledek na 2:0.

Více toho již zápas nepřinesl. Stříbro zodpovědně bránilo, nepřipustilo zdramatizování zápasu a z tohoto utkání si tak odnáší velice důležité tři body.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán domácích: Dnes to bylo bojovné utkání plné soubojů. První poločas byl z naší strany slabý a to soupeř za stavu 1:0 neproměnil penaltu, což nam hodně pomohlo. Druhý poločas už byl z naší strany fotbalovější. Hosté vsadili na.nakopávanè balony, které naše obrana uskákala a Tůma přidal druhou branku. Důležité tři body.

L. Dolejš [-] - A. Mikulovský [-] , J. Korynta [-] , G. Lanfranchi [-] (65. T. Mráček [-] ) , O. Pavlas [-] , T. Bůžek [-] (86. D. Beneš [-] ) , D. Tůma [-] (85. J. Petrlák [-] ) , R. Hřebík [-] , R. Dyk [-] , T. Vejvoda [-] (90. M. Vyšín [-] ) , P. Demjan [-]