12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

Suchdol dál na vítězné vlně

25

Vedoucí tým tabulky zavítal do Ledenic, kde potrdil formu a vyhrál 1:2.

1:1 po první půli

Úvod do úvodu zápasu měl Suchdol v celku dobrý, když si vytvořil hned několik šancí, ale žádnou z nich nedokázal proměnit v gól. Prvního gólu se dočkali domácí, když ve 23.minutě trefil Jan Pavlík a poslal domácí do vedení 1:0.  Suchdol se hnal za vyrovnáním, což se jim povedlo v 38.minutě, když se po stadartní situaci trefil Matěj Bednář. Poločas tedy skončil 1:1.

Záruba vystřelil Suchdolu vítězství

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Bylo k vidění mnoho soubojů, šancí, ale žádné góly.  Kolem 75.minuty kopal Suchdol penaltu, ale z penalty neuspěl Matěj Bednář, a tak nepřidal svůj druhý gól v zápase. V 82.minutě opět Suchdol uděřil po standartní situaci... Standartní situaci rozehrál kapitán hostů Pavel Špale, jeho střela trefila břevno, k dorážce se dostal Jakub Záruba a asi na potřetí dostal míč do sítě a vystřelil Suchdolu tři body za vítězství 1:2 v Ledenicích.

Sokol Suchdol nad Lužnicí
Pavel Špale (kapitán): Začátek zápasu nebyl nejhorší a vytvořili jsem si pár šancí, bohužel neproměnili. Hrál se vyrovnaný fotbal na náročném mokrém terénu. Po půl hodině hry jsme si nechali dát gól. Naštěstí jsme do konce poločasu šťastně srovnali ze standardní situace Matějem. Druhý poločas byl dost podobný prvnímu, hodně tvrdých zákroků ale i šancí. My jsme dokonce zahodili i pokutový kop. V 82.minutě jsme rozehrávali přímák kolem vápna a Kuba Záruba odražený balón asi na čtrnáctý pokus dotlačil do brány zbytek zápasu jsme dobře dobránili. Velice se mi líbil výkon hlavní rozhodčí, která ne úplně jednoduchý zápas zvládla výborně.