11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Třeboň B otočila zápas s Velenicemi

43. J. Kopecký , 86. J. Sivok - 28. V. Samec
27

Třeboň B přivítala na hřišti Břilic rozjeté Velenice. Zápas se hrál ve velkém tempu, který nakonec zvládla lépe Třeboň a vyhrála 2:1.

Branka před poločasem

Do utkání měli dobrý vstup hosté, kteří se hned dostali do několika šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. To se změnilo ve 28.minutě, když se trefil kapitán Velenic Václav Samec. Zápas se hrál dále ve velkém tempu tzv. nahoru dolů. Těsně před poločasem měla Třeboň k dispozici standartní sitauci, před pokutovým územím, kterou rozehrála na krátko. Po rozehrání vystřelil Jakub Kopecký a jeho nepovedená střela skončila se štěstím v brance Velenic. Stav po první půli byl 1:1.

Velenice nedávali šance a to Třeboň potrestala

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté, když v 48.minutě Mikudim poslal za obranu domácích pěknou přihrávkou Fialu, ten potáhl míč do vápna, přihrál před prázdnou branku Sokolovi, ten ale nedokázal trefit branku a vyložená šance neskončila gólem. Velenice se dostali do dalších šancí... Sám na branku šel Fiala, ale neuspěl proti domácímu brankáři Voberskému. Tyto neproměněné šance nakonec Velenice na konci zápasu mrzeli, když po rozehrání přímého kopu Bartla se k zakončení dostal Jan Sivok a stanovil výsledek na 2:1.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí): Do Třeboně jsme jeli bez několika hráčů základní sestavy. Od začátku se hrál svižný a pohledný fotbal. V prvních dvaceti minutách jsme si vypracovali tři tutovky,ale bohužel žádná v bráně domácích neskončila. To se zlomilo ve 28. minutě, kdy se trefil Venca Samec. Těsně před koncem poločasu rozehráli domácí standardní situaci a po nepovedené střele skončil pro nás nešťastně mič v naší bráně. Do druhé půlky jsme vstoupili opět velmi dobře a během celé druhé půle jsme si vytvořili nespočet výborných šancí, kdy jsme netrefili ani prázdnou bránu soupeře. Trest přišel těsně před koncem utkání, kdy domácí zahráli velmi dobře trestný kop, který hlavou usměrnili do naší brány. My už jsme srovnat nedokázali i když ještě možnosti byly. Porážka mrzí, protože jsme hráli opravdu dobře a v tomto utkání by pro nás i zisk bodu byla ztráta. Tŕeboň nám dala lekci z produktivity,když z minima vytěžila maximum.