7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Suchdol opět vyhrál a je dál první

29

Suchdol přivítal na svém hřišti nováčka ze Studené. Suchdol nezaváhal a jede dál na vítězné vlně.

Červená karta Makovičky

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si hned od úvodu utkání vytvářeli šance. V 10.minut se řídil sám na branku Studené Daniel Trmal, který byl zastaven Makovičkou za cenu faulu. Makovička viděl za tento zákrok červou kartu Studená od 10.minuty hrála v 10 lidech. Přímý kop vyrazil brankář Kadlec, ale z následné dorážky se trefil Kuba Záruba. Oslabená Studená si nedokázala v oslabení vytvořit větší šanci, tak se začali trefovat domácí. Nejdříve v 28.minutě Radek Arenberger a poté v 40.minutě Honza Heřman. Suchdol si odnesl do kabin vedení 3:0.

Suchdol si vítězství pojistil dalším gólem

Zápas ubral ve druhé půlce na tempu, když se domácí už nikam nehnali, ale Studená se snažila v 10 lidech bojovat. V 55.minutě se zranil kapitán hostů Adamec a následně i Bartoň. A tak Studená musela poskládat novou obranu. V 79.minutě přidal svůj druhý gól v zápase Jan Heřman. Zápas tedy skončil 4:0.

Sokol Suchdol nad Lužnicí
Pavel Špale (kapitán): Od začátku zápasu jsme si vytvořili dost šancí, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Kolem 10. minuty šel sám na bránu Danek Trmal. Byl faulován a k červené kartě jsme přidali i gól Kubou Zárubů. Oslabený soupeř si nevytvořil skoro žádnou nebezpečnou situaci. Po třech pěkných akcích jsme přidali další góly. Ale tempo zápasu, hlavně ve druhém poločasu výrazně opadlo, s tím spokojený být nemůžeme. Naopak spokojený jsme s umístěním, které bychom chtěli držet co nejdéle.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Ráz zápasu dala hned osmá minuta, kdy jsme nejprve dostali červenou kartu a z následného přímého kopu po dorážce první gól. Nechci spekulovat, zda se za toto dává hned na začátku zápasu červená karta. Snažili jsme se domácím být vyrovnaným soupeřem i v deseti, ale jejich velká kvalita se ukázala. Do poločasu vstřelili ještě dvě branky a další šance nevyužili. Po přestávce se nám zranil kapitán Adamec a následně i jeho zástupce Bartoň. Domácí jsme drželi na uzdě jen díky velké bojovnosti. Kluci i přes vysokou prohru zaslouží pochvalu. Zápas dohráli se vztyčenou hlavou, bylo tam to pověstné srdíčko. Horší je naše situace na marodce, připomínáme lazaret, šest lidí ze základu mimo hru.

M. Rácik [-] - J. Heřman [-] , T. Záruba [-] , D. Trmal [-] (85. K. Trmal [-] ) , J. Záruba [-] , R. Arenberger [-] , D. Míka [-] , Š. Kubašta [-] , D. Čáp [-] , M. Bednář [-] (82. L. Kuchyňka [-] ) , P. Špale [-]