3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

Tým Kaplice neměl s domácím celkem slitování

10. J. Lesňák , 18. J. Lesňák , 25. J. Lesňák , 43. J. Štrbačka , 51. J. Divoký (p.) , 52. M. Pulec , 76. M. Pulec , 83. P. Micák
26

Domácí Horní Planá po návratu do I.B třídy přívítala v prvním domácím zápase tým Kaplice. Ten před týdnem doma překvapivě podlehl Zlaté Koruně a další ztrátu nechtěl připustit. Nakonec zápas skončil jednoznačným a drtivým vítězstvím hostujícího favorita.

Kanonádu započal Jakub Lesňák

V sobotu popoledni se poprvé před vlastními fanoušky představila v oblastní I. B třídě Horní Planá, která hostila kaplický Spartak. Ani jeden z celků se bodů v prvním zápase nedočkal. Domácí trenér se musel obejít bez dvojice Aleš Kvasnička Jan Koritar, hostující kouč nemohl do zápasu počítat s Josefem Gondekem a Markem Urazilem. I přesto absence byli rozhodně favority hosté. Netrvalo dlouho a Spartakovci šli do vedení. Trestný kop z levé strany zahrával v desáté minutě Martin Pulec a po jeho centru hlavičkující Jakub Lesňák jemnou tečí míč líznul a ten se od vzdálenější tyče dostal do sítě – 0:1. V dalších minutách hosté doslova ostřelovali svatyni brankáře Michala Truhláře. Ve dvanácté minutě po Divokého přihrávce byl v gólové pozici Martin Pulec, technický pokus pod břevno brankář Smrčina vyrazil. Vzápětí na levé straně Kuchař přihrál balón Markovi, ten si našel prostor ke střele, tečovaná rána minula vzdálenější tyč. Hned v následující minutě skončila nad břevnem i tečovaná střela Divokého a do stejných míst mířil chvíli po něm i Marek. Domácí vážněji zahrozili až v minutě šestnácté. Na křížný pas si z levé strany naběhl Brůha, dostal se až do šestnáctky, pálil po zemi, Schneider jeho pokus vyrazil, radost z gólové dorážky zhatil Bednářovi zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Kapličtí následně rozjeli akci na jejímž konci byl z levé strany centrující Marek, na přední tyči zakončoval pohotově Lesňák, Michal Truhlář skvělým reflexem vytáhl míč na tyč. V osmnácté minutě přesto lovil míč ze své sítě podruhé. Kebl přesným pasem našel na pravé straně nabíhajícího Daniela, následoval přesný přízemní centr a nabíhající Jakub Lesňák pod břevno do protipohybu gólmana navýšil vedení Spartaku – 0:2. V polovině první půle střílel z přímého kopu Marek, Truhlář stačil míč ukrotit ve svých rukavicích. Chvíli na to však Divoký přesnou kolmicí vyslal do nájezdu Jakuba Lesňáka, který střelou po zemi k tyči zkompletoval svůj hattrick – 0:3. V dalších minutách pak domácí na několik minut vyrovnali hru, výsledek toho byla příležitost Bednáře po nakrátko rozehraném rohovém kopu, ale Schneider tvrdou ránu vyboxoval. Závěr poločasu pak už zase byl v režii Spartakovců. V gólové pozici se ocitl Lesňák, Truhlář zasáhl nohama. Z následného rohového kopu Martina Pulce hlavičkoval Lesňák, Truhlář míč kryl. Následně obránci svým odkopem nastřelili pouze Lesňáka, po následné zpětné přihrávce pálil Jan Štrbačka jen do brankáře, ale vyražený balón pohotově kolínkem dorazil za brankovou čáru – 0:4. Do kabin nakonec hosté odcházeli se čtyřbrankovým náskokem

Kaplice měla zápas ve své moci

Ani po změně stran hosté nepolevili. Nejprve po centru Daniela mířil v gólové pozici Lesňák vysoko nad bránu. V 51 minutě si to Lesňák namířil do vápna, byl faulován střídajícím Martinem Mražíkem a pískala se penalta. K ní se postavil Jiří Divoký a mířil přesně – 0:5. V následující minutě završili hosté půltucet. Lesňák ve vápně přihrál míč Martinu Pulcovi, ten se uvolnil a přízemní křížnou střelou překonal Michala Truhláře – 0:6. Hosté hráli s chutí a vytvářeli si další brankové příležitosti. Gól měl na kopačce František Marek, udělal si ve vápně prostor k zakončení, tvrdou ránu Truhlář skvělým zákrokem vyrazil. Domácí dali o sobě vědět až po hodině hry. Po rohovém kopu neprostřelil na zadní tyči hradbu těl před sebou Klik. Na druhé straně po pěkné fotbalové kombinaci a centru Daniela zakončoval nepřesně Micák. O chvíli později se neujala ani střela Pulce, která mířila do míst, kde byl připravený Truhlář. V 76 minutě tomu bylo jinak. Střídající Janura před vápnem našel Martina Pulce, ten se opřel do balónu a za utaženou ránou, která se od tyč odrazila do brány se gólman Michal Truhlář jen ohlédnul – 0:7. O chvíli později si gólman Smrčiny pohlídal Keblovu střelu z přímého kopu. V 82 minutě si spolu několikrát vyměnili míč Pulec s Divokým, prvně jmenovaný gólovku neproměnil. Nedlouho poté hosté dali osmým gólem definitivní podobu výsledku. Divoký rychle provedeným autovým vhazováním našel Januru, ten posunul míč do otevřené obrany zcela volnému Patriku Micákovi, který uzavřel na konečných 0:8. Hosté potvrdili svou kvalitu a nováčkovi soutěže uštědřili debakl.