11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Olympie dokonala obrat v prvním poločase, Veselí vstřelilo nejrychlejší branku této sezóny

32. R. Mach (vl.) , 44. P. Vařil - 9. M. Ježek
20

Olympie byla dlouho zaskočena rychlou brankou soupeře, dokázala se ale zmátořit právě včas

Nejrychlejší branka této sezony padla v první minutě

Týn nad Vltavou přivítal v 11.kole na svém hřišti Veselí nad Lužnicí a diváci mohli vidět nejrychlejší gól této sezóny. V zápise o utkání je chybně uvedena 9.minuta, správný čas vstřelení první branky je již 1.minuta utkání, to se ranou pod břevno prosadil Ježek 0:1. Domácí byli touto rychlou branku velice zaskočeni. Svému soupeři prvních třicet minut herně vůbec nestihali a museli se spolehnout na brankáře Vachutu, který si musel poradit s několika střeleckými pokusy hostí se střední vzdálenosti. Olympie se otřepala až v závěru poločasu a to bylo právě včas ! Meidlův pas převzal před vápnem Liška, ale byl faulovaný. K přímému kopu se postavil střelec domácích Vařil. Prudká střela doputovala do branky i díky teči hostujícího Macha domácí srovnali na 1:1. Do konce poločasu přišel obrat zápasu. Ve 44.minutě bylo pro hosty ještě hůř. Nešťastník zápasu Mach promáchl skákající balón, toho využil Vařil, obešel brankáře a otočil stav na 2:1.

Veselí tlačilo domácí Olympii seč jim síly stačily

Do druhého poločasu vletěli lépe znovu hosté, kteří potřebovali alespoň srovnat stav utkání. A obraz celého poločasu vypadal stejně. Veselí se hnalo za vyrovnáním a domácí nepustilo příliš do hry. I přes svůj tlak si, ale nedokázalo vytvořit stoprocentní šanci. Postupem času Olympie spoléhala na brejky díky otevřené hře, ale své šance na navýšení neproměnili Dvořák, Tomek ani Vařil. S blížícím se koncem zápasu domácí často kouskovali hru pomocí faulů, ale Veselí nedokázalo nabídnuté standartní situace využít a tak zápas nakonec skončil vítězstvím Olympie 2:1

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček - trenér: Do zápasu jsme vstoupili hrozně již v 1' jsme dostali branku, kdy soupeř třemi přihrávkami z naší obrany udělal kužele. Bylo znát , že hrají dvě mužstva ze spodní části tabulky. Nám se podařilo dvěma brankami Vařila otočit skóre. Při druhé brance využil chyby stopera Veselí. Ve druhém poločase jsme měli několik brejkových akcí , které však neskončili brankou. Hosté hrozili ze standartních situací. Zápas neměl moc velkou kvalitu, ale pro nás jsou důležité tři body, ke kterým dopomohl útočník Vařil.

J. Vachuta [-] - P. Dvořák [-] (77. A. Novotný [-] ) , V. Červenka [-] , M. Stejskal [-] , M. Tomka [-] (88. D. Maruška [-] ) , P. Vařil [-] , J. Liška [-] , M. Šálený [-] , J. Meidl [-] , L. Stoklasa [-] , O. Lukeš [-]