7.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Týn nad Vltavou nedal Dačicím šanci. Doma vyhrál 3:0

11. J. Liška , 17. P. Vařil , 21. M. Tomka
20

Domácí rozhodli o výsledku hned prvním poločase

Desetiminutovka rozhodla celý zápas !

Domácí Olympie přivítala na domácím hřišti nepříjemné Dačice, které oba své zápasy na venkovních hřištích vyhráli. Hosté se ze začátku pustili do své kombinační hry, ale byla to Olympie kdo první otevřel skóre. Na parádní centr Dvořáka si naskočil Liška a hlavičkou do vinglu nedal brankáři šanci. Tím začala osudná desetiminutovka Dačic. V 17. minutě našel Dvořák přihrávkou Vařila, který využil dálnice v Dačické obraně a překonal brankáře střelou na zadní tyč. Dílo ve 21. minutě dokončil Tomka, který po Stoklasově přihrávce obešel obránce a střelou na přední tyč zvýšil na 3:0. Dačice nesložili zbraně a po centru trefili tyč, následně minuli prázdnou bránu. Pro domácí mohlo být ještě veseleji, ale Vařil po samostatném úniku trefil tyč. Šance hostů ve zbytku poločasu pochytal skvělý Vachuta.

Dačice se snažili o zvrat, domácí si zápas pohlídali

Druhý poločas ovlivnila situace z 57. minuty, kdy Stoklasa využil volného balónu při ofsajdovem postavení Dvořáka, svojí tutovku ale neproměnil. Následně hostující stoper Kněžínek verbálně napadl rozhodčího a uviděl druhou žlutou kartu. Kdo by čekal, že Olympie v klidu zápas dohraje a pojistí tříbrankové vedení tak byl na omylu. Dačice vsadili vše na útok a přicházely šance. Střelu vytáhl Vachuta na tyč. Přímý kop ovšem skončil na břevně. V další šanci v malém vápně selhal Šimánek. Olympie se dostávala do brejkových situací, ale útočné akce končilí na finální přihrávce nebo v náručí brankáře. Olympie o svém vítězství rozhodla v 1. poločase, ale v zádech jí fantastickým výkonem podržel brankář Vachuta.Domácí tak vyhráli 3:0 a připisují si další tři body do tabulky

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček - trenér: Do zápasu jsme vstoupili výborně a ve 20' jsme vedli 3:0. Po centru Dvořáka dal Liška hlavou první branku, další Dvořákovu přihrávku proměnil sám běžící Vařil, po přihrávce Stoklasy dal Tomka třetí branku. Soupeř nás do poločasu přehrával, ale brankář Vachuta držel čisté konto. Ve druhém poločase měla obě mužstva několik 100% šancí, ale oba brankáři byli na místě. Hosté i v deseti hráčích byli lepší v držení míče. Jsem spokojen s třemi body, ale řešení finálních situací je katastrofa. Nejlepší naši hráči brankář Vachuta a Stoklasa. Od soupeře brankář Zejda.

J. Vachuta [-] - P. Dvořák [-] (68. O. Lukeš [-] ) , V. Červenka [-] , M. Tomka [-] , P. Vařil [-] , J. Liška [-] (74. D. Maruška [-] ) , M. Šálený [-] , T. Houska [-] , M. Boček [-] , J. Meidl [-] , L. Stoklasa [-]