6.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

55. M. Novotný , 73. A. Motl - 85. P. Vařil (p.)
23

Nažhavená Olympie chtěla znovu bodovat

Olympie vletěla do zápasu jako uragán

Nemanice ve svém šestém utkání této sezony, přivítali na domácím hřišti tým z Týna nad Vtavou, který byl povzbuzen z předešlého zápasu kdy poprvé zvítězil za tři body. Jejich herní aktivita byla znát hned od počátku utkání. Mohli se dostat do vedení hned záhy, ale Bindr netrefil prázdnou branku a orazítkoval pouze břevno po chybě domácího brankáře. O slovo se poté příhlásili domácí Nemanice, kdy tvrdou dělovkou otestoval Čapek hostujícího brankáře, ten byl však pozorný. Na konci prvního dějství zahrozili znovu hosté, kdy Stoklasa předvedl individuální akci, ale místo finální střely, která mohla skončit za zády brankáře, zvolil přihrávku a tím akce skončila. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0

Do druhého poločasu měli lepší vstup hosté, vedení se ale ujali domácí

Do druhého poločasu vletěli znovu aktivněji hostující hráči. Dvořák nadvakrát střílel, ale obrana Nemanic pracovala na jedničku a předvedla svoji obětavost. Hosté se tak do vedení nedostali a o slovo se přihlásili domácí. V 55.minutě se ujal míče Novotný a prošel hřištěm jako nůž máslem, ve vápně si pak připravil míč a střelou nedal brankáři šanci 1:0. Od této branky se do převahy dostali domácí hráči, Olympie jako by na hřišti vůbec nebyla. Svoji převahu využili na výbornou, útočník Bašta vzal situaci na sebe, prošel přes tři hráče a povodil si brankáře a Motlovi předložil nabídku, která se neodmítá. Motl trefil odkrytou bránu a zvýšil na 2:0. Domácí dál útočili a tlačili Olympii.  Bašta unikl ještě dvakrát sám na bránu, ale příležitosti nevyužil. Na něho navázal  Novotný,  který taktéž běžel sám  na brankáře, ale nevyzrál na něho. Sérii šancí  dokonal opět Bašta a to tentokrát hlavičkou, ale Vachuta byl znovu pozorný. Nemanice pak již kontrolovali zápas, ale hosté se nevzdávali. Jejich aktivita vzrůstala s blížícím se koncem zápasu. V 85.minutě byl nařízený pokutový kop, poté co domácí hráč zahrál rukou. K míči se postavil Vařil a se štěstím proměni 2:1. Na úplném konci se ještě hosté dožadovali druhé penalty, kdy byl na malém vápně faulovaný Vařil, ale rozhodčí situaci vyhodnotil jako čistý zákrok. Nemanice tak vyhráli na domácí půdě 2:1

SK Nemanice
Aleš Benkovský - hrající trenér: První poločas se hra odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami. My jsme zahrozili 2krát dvojici Bašta,Čapek když hlavně při druhé šanci navrátilce do sestavy Čapka se vyznamenal Vachuta a vyškrábl jeho pokus na tyč, na druhé straně hosté po chybě našeho Polomčáka trefili jen spojnici opuštěné branky. do druhého poločasu jsme vstoupili pasivně, podepsalo se na tom i nucené střídání špílmachra Reina, ale vysvobodil nás pěkný gól. Novotného který se konečně trefil po dlouhé době. Pak začala one man show Bašty který selhal ve dvou nájezdech a ze dvou metrů hlavou přestřelil bránu. Jeho dalšímu kousku musel zatleskat i soupeř když po slalomu nestřílel sám ale raději předložil Motlovi, který tak oslavil návrat na hřiště po půl roce golem. Závěr klasika, místo aby jsme dohráli v klidu tak přišla penalta, a nervozní závěr a ještě jeden diskutabilní zákrok. Kdyby nám hosté vyrovnali v závěru jako Veselí před 14 dny, to už bych i já jak jsem černej zbělal:-)). Naštestí jsme to dohráli a důležité body urvali i při absenci několika hráčů. Nejlepší hráči-Severa,Novotný,Bašta,Křiváček.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček - trenér: Poločas se odehrál za stavu 0:0, i když na obou stranách byli šance na skórování. Nás podržel brankář Vachuta a naší šanci do prázdné branky zazdil Bindr. Ve druhém poločase po prohození Stoklasou šel Novotný do střetu s brankářem , odrážený míč Dvořák nedal do prázdné branky. Za minutu na to nás soupeř potrestal brankou. Úplně jsme vypadli ze hry a Nemanice nás potrestali druhou brankou. Vařil jen snížil z penalty.