11.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Branov zakončil povedený podzim výhrou s Žehrovicemi

23

Mšecké Žehrovice vstoupily v roli nováčka do soutěže výborně, ale postupem času přišel výsledkový útlum. Nyní proti ním stál Branov, který se prezentuje od samého začátku velmi dobře. Svůj dobrý dojem podepsal v posledním podzimním zápase, když si připsal další cenné body!

První půle nerozhodně

První poločas začali lépe hosté. Žehrovice přišly s pološancí, ale slabé zakončení Pulcharta nepřekvapilo. Poté byl již překonán lobem, ale Moulis jej zastoupil na brankové čáře. Čas plynul a hra se začala vyrovnávat. Otěže přebral Branov, který měl také šance. Do těch se dostal Zítek nebo Molo, ale ani jeden nepochodil.

Krátký exceloval krásným gólem

Druhý poločas už nabídl góly. Ten první měl na svědomí Krátký, když se trefil doslova výstavně z přímého kopu, kdy se míč ve vzduchu ani nehnul - 1:0. Čas se Žehrovicím krátil a ty ne a ne vyrovnat. Přišel trest v podobě druhého gólu, který vsítil opět Krátký - 2:0. Až tehdy se hosté probrali a začali s tlakem. Následoval brzký kontaktní gól z kopačky Elsnice, který se uvolnil na hranici šestnáctky a přesnou trefou vykřesal bodovou naději - 2:1.

Poslední pětiminutovka patřila jasně hostujícímu celku, který Branov zamkl kolem pokutového území. Taktika "park the bus" ale vyšla a domácí již neinkasovali. Bylo to také díky dvěma skvělým zákrokům Pulcharta. Ten ukázal, že se brankář může celý zápas nudit, ale když něco přijde, tak musí být připraven. Branovský brankář byl více než to, neboť i přes své parametry skákal v brance jako laň.

Nejprve si poradil se střelou zpoza vápna, aby následně vytasil neskutečný zákrok po přesunu od levé tyče proti voleji z malého vápna, který robinsonadou vytáhl na břevno. Ani série několika rohů nepřinesla Žehrovicím nic jiného než tyčku a následnou dorážku do bránícího hráče, který byl tak spolu s Pulchartem hrdinou posledních okamžiků. Branov závěrečný tlak ustál a radoval se z cenné výhry.

Sokol Branov
Martin Pulchart, brankář: "V prvním poločase toho soupeř moc neměl, jednou mě zastoupil spoluhráč. My jsme si vytvořili šance, ale neproměňujeme, mohli jsme vést. Pracovala nám dobře obrana, já jsem se až na posledních pět minut nudil. Dohrávali jsme s taktikou ala beton, to bylo ale posledních pět minut. Předvedli jsme týmový výkon a zakončili tak povedenou podzimní část výhrou."

SK Mšecké Žehrovice
Libor Slavík, vedoucí týmu: "Měli jsem dobrý začátek utkání a jeho konec. Prvních 20 minut jsme byli na míči a snažili se kombinovat. Potom jsme přistoupili na hru domacích a naše hra se začala vytrácet. Ve druhém poločase se trefil krásně z přímého kopu domací Krátký. Nakopla nás až druhá branka v naší síti a najednou to zase šlo. Snížil Elsnic a v závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, které bylo blízko. Brankář Pulchart ale domácí v rozhodující chvíli podržel. Zimní přestávka nám určitě prospěje, věřím, že na jaře se opět zvedneme."

M. Pulchart [-] - J. Horn [-] , J. Kruba [-] , D. Moulis [-] , M. Svoboda [-] , R. Hubka [-] (78. M. Hlaváček [-] ) , V. Vilím [-] , T. Krátký [-] , J. Zítek [-] , T. Kopejtko [-] (46. M. Štiller [-] ) , K. Molo [-]

M. Veselý [-] - P. Kureš [-] , J. Elsnic [-] , P. Petr [-] , V. Lukáč [-] (75. T. Vonášek [-] ) , J. Hejna [-] , J. Rais [-] , J. Prokeš [-] , T. Tišer [-] , J. Mráz [-] , J. Kočí [-]

ŽK: 68. V. Lukáč , 76. J. Elsnic .
Hráči zápasu: M. Pulchart , T. Krátký , D. Moulis .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: ŠMÍD Rudolf - TÝČE Jiří, HLAVÁČEK Petr (N).