10.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Lužná vyšla potřetí v řadě bodově naprázdno, jediným gólem rozhodl střídající Kočí

23

Ještě v minulé sezóně oba celky bojovaly v nejnižší krajské soutěži. Nyní se střetly proti sobě v té nejvyšší okresní. První poločas neměl díky neproměněné penaltě hostí vítěze. O něm se tak muselo rozhodnout až v tom druhém. Střídající Kočí byl jediným, kdo se v utkání trefil a body putovaly do Mšeci. Lužná tak vyšla potřetí bodově naprázdno!

Neproměněná penalta

V prvním poločase měla navrch Mšec, která udávala tempo hry. Jako první se ale k zakončení dostali domácí, konkrétně Grill, ke kterému se odrazil míč po rohu, ale mířil nad. Mšec se dostávala také do zakončení z hranice šestnáctky, ale veškeré pokusy neměly buď potřebnou přesnost nebo končily v Dudových rukavicích. Na domácího brankáře si nepřišel například Pechanec nebo Zázvorka.

Po vysunutí Pokorným do běhu se řítil do solidní šance Šnajdr, ale po souboji s obráncem trefil jen boční síť. Dlouhý míč do šestnáctky si zpracoval Grill, obešel stopera, ale míč si příliš předkopl. Na konci prvního poločasu byl na hranici malého vápna faulován Janoušek a sudí Aksamit nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Neužil, ale neproměnil. Do šaten se tak šla za bezbrankového stavu.

Povedené střídání

O poločas Mšec vystřídala, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Pechance nahradil Kočí, který si v 54. minutě naběhl na roh Škutchana a poslal svůj tým do vedení - 0:1. Hosté se dostávali i do dalších šancí. Dvě takové měl Janoušek, ale neuspěl ani v jedné z nich. Lužná na gól soupeře zareagovat nedokázala, a tak vyšla bodově potřetí naprázdno. Ke konci utkání byla šance na vyrovnání, ale sudí Aksamit necitlivě pískl do píšťalky a přerušil tak postup dvou luženských hráčů na Doubravu.

TJ Sokol Mšec - Nové Strašecí
Tomáš Janoušek, obránce: "Myslím, že jsme zápasu udávali tempo my. Snažili jsme se kombinovat a dostávat se do zakončení. Bohužel všechny naše střely skončily v náruči domácího gólmana. Na konci první půle jsme mohli jít do vedení, ale neproměnili jsme penaltu. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám skórovat z rohu. Byly i další šance, ale nedokázali jsme je proměnit."

TJ Sparta Lužná
F. Duda [-] - J. Staněk [-] (38. P. Hejl [-] ) , J. Dolhý [-] , J. Špička [-] , M. Rek [-] , D. Kopernický [-] - R. Grill [-] , A. Špička [-] , P. Bičík [-] (81. J. Sláma [-] ) - R. Pokorný [-] , R. Šnajdr [-]

P. Doubrava [-] - - O. Zázvorka [-] - J. Zeman [-] (69. J. Chlád [-] ) - J. Kučera [-] , P. Neužil [-] , T. Janoušek [-] , M. Pejša [-] , R. Škutchan [-] , R. Kapek [-] (86. R. Cífka [-] ) , V. Pechanec [-] (46. M. Kočí [-] ) , Z. Červený [-]

ŽK: 90. J. Špička - 34. V. Pechanec , 47. J. Kučera , 80. M. Kočí .
Hráči zápasu: F. Duda - P. Neužil .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: AKSAMIT, PAEDR. Miroslav - KOLÁŘ Dominik, KALAJ René.