9.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Penaltový zápas v Senomatech! Pustověty uspěly s defenzivní taktikou a hrou na brejky

61. M. Kokšál (p.) , 88. M. Kokšál (p.) - 27. R. Truksa , 74. R. Truksa (p.)
26

Nováčka soutěže z Pustovět na svém hřišti přivítaly Senomaty. Ty šly do zápasu v roli favorita, ale poprvé udeřilo na druhé straně. Pustověty přijely s defenzivní taktikou a hrou na brejky. Musely se vypořádat s absencí Knapa a Daniše, přesto dokázaly bodovat.

Truksa ze dvou šancí jednu využil

Absence dvou opor byla citelná, ale hostující Sokol si i bez dvou klíčových hráčů uměl poradit. Do vedení mohl svůj tým poslat Truksa, ale trefil tyč. Ve 27. minutě už byl hostující snajpr úspěšnější, když dostal míč za obranu, poradil si s bránícími hráči a k tyči překonal Kučabu - 0:1. Za Senomaty se mohl trefit Vávra, ale mířil nad. Po závarech se musel vytasit s dobrými zákroky Beneš, který měl také zásluhu na poločasovém vedení.

Tři góly ze tří penalt

Ve druhém poločase měly více ze hry Senomaty. Ty se dočkaly vyrovnání, když po hodině hry byla odpískána penalta. K té se postavil Kokšál a zkušeně srovnal - 1:1. Do několika šancí se dostal Moroz, ale neměl svůj den. A když se netrefil ani Vávra, pískala se druhá penalta. Trešl fauloval v 74. minutě ve vápně a Truksa vrátil vedení na stranu svého týmu - 1:2. Už se zdálo, že hosté své vedení udrží, ale dvě minuty před koncem se pískala třetí penalta! K té se postavil opět Kokšál a potvrdil své kvality - 2:2.

Kokšál ve třech případech úspěšný

Plusový bod zůstal v Senomatech, když dvakrát podržel Kučaba a ke své třetí penaltě v utkání se postavil Kokšál a v tomto utkání byl stoprocentní.

SK Senomaty
Jiří Kučera, trenér: "Soupeř přijel s defenzivní taktikou a hrou na brejky. Ta se mu vyplatila, my jsme místo kombinační hry v prvním poločase nakopávali. Pustověty bránily v deseti lidech, podařilo se nám vyrovnat, ale nedali jsme další góly, i když na to šance byly. Kdybychom šli do vedení, soupeř by vylezl z ulity a bylo by to hned jiné, ale bohužel jsme ještě jeden dostali a na konci jsme byli rádi za vyrovnání zase z penalty. Střelecky jsme selhaly."

TJ Sokol Pustověty
Petr Hovorka, předstoper: "Byla u nás znát absence Daniše a Knapa. I tak jsme ale sehráli dobrý zápas. Domácí měli více šancí než my. Bod v Senomatech je jistě důvodem ke spokojenosti."