13.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Jeden na jedenáct tentokrát nestačil

13

Od tohoto zápasu bylo očekáváno mnoho. Favoritem duelu byly Vinařice, které do zápasu nastoupily sebejistě a odhodlaně. Jediné z čeho opět těžilo mužstvo z Lán byl všemi obávaný Balík, který ač se hodně snažil, tentokrát na soupeře sám nedosáhl.

Sázelo se na Balíka

Zápas ve Vinařicích začal dobrým vstupem domácích, kteří si pomalu začali připravovat první šance. Brankář Javůrek byl ale bezchybný, a tak úvodní tlak hosté přečkali. Nejlepší střelec soutěže Balík se o slovo přihlásil ve 33. minutě a svou střelou poslal hosty bezchybně do vedeni - 0:1.

Vinařice ovládly hru

Do druhého poločasu poslal trenér domácích do hry Zelenku, a to se vyplatilo. Vinařice si začaly připravovat více příležitostí a hosty zatlačily do svého pokutové území. V 56. minutě právě Zelenka poslal centr do vápna, kde byl volný Dlouhý a ten dokázal vyrovnat - 1:1. Hosté si v druhém poločase dokázali vytvořit takřka jedinou příležitost, která ale mohla být gólová. Balík totiž orazítkoval břevno za zády Doležala, který by se střelou nemohl nic dělat. O 10 minut později po vyrovnávacím gólů přišlo rozhodnutí zápasu. Druhou asistenci si připsal Zelenka svou přihrávkou na Maříka a ten již neměl problém překonat hostujícího gólmana – 2:1. Vinařice již nedopustily žádné zdramatizování zápasu a dokráčeli k další domácí výhře.

SK Vinařice
Martin Zelenka, útočník: "Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, soupeř hrozil pouze z brejků a nebezpečný byl jen Balík. Jsem rád, že se nám první půl sezóna v nové soutěži celkem vydařila a 6. místo ukazuje, že není náhoda, že jsme dokázali postoupit z OP."

SK Vinařice
J. Doležal [-] - V. Mařík [-] (81. L. Srb [-] ) , I. Bramskiy [-] (65. P. Martinovský [-] ) , M. Tůma [-] , P. Dlouhý [-] , L. Kořínek [-] , V. Šoffer [-] (46. M. Zelenka [-] ) , R. Sokol [-] , D. Sirůček [-] , P. Matoušek [-] , D. Čampulka [-]

SK Lány
F. Javůrek [-] - K. Tetour [-] , D. Dudášik [-] - J. Matějka [-] , M. Petr [-] , M. Cafourek [-] , Č. Dolák [-] , L. Mocsonoky [-] , P. Buršík [-] - M. Balík [-] , M. Reichl [-] -

ŽK: 63. P. Matoušek , 75. M. Zelenka - 71. M. Balík .
Hráči zápasu: R. Sokol , M. Zelenka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: CHLÁDEK Michal - BRAUNŠVEIG Vojtěch, KORTANOVÁ Marie.