10.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Družecký propadák

12

Na Braškov dorazila velmi silná Družec a kdo čekal snadnou výhru hostů byl vyveden z omylu. Bojovnost se nedala odepřít ani jednomu celku, ale hosty zradila koncovka. Za to domácí, kteří tolik šancí neměli proměnili co se dalo, a tak uhájili své hřiště v tomto kladenském derby.

Bojovnost nestačila

První poločas byl ve velmi bojovném tempu. Ani kvalita hřiště fotbalu nepomohla. Družec se snažila o kombinační hru, která často ztroskotala již v samém začátku, a když už se do šancí hosté dostali jejich koncovka nebyla přesná. Braškovu se vyvedla akce ve 27. minutě, kdy se prosadil Piešťanský a poslal domácí do vedení – 1:0. Družec často využívala svého velikána Šilhána, ale ani z jeho práce žádná gólová radost nepřišla.

Štěstí nad snahu

Začátek druhého dějství opět patřil Braškovu. V 50. minutě se k mičí dostal Nachtigal a na stadiónu vypukla gólová euforie podruhé – 2:0. Družec stále hlavy nesklopila, ale kombinačně se vůbec nedařilo, a když to hostující borci chtěli prolomit alespoň svou bojovností ztroskotali na dobře organizované obraně domácích. Gólová pojistka přišla v 75. minutě, prosadil se totiž Bednář a definitivně tak zlomil odpor hostujících borců – 3:0. Zbytek zápasu se dohrával v nižším tempu, jelikož většina hráčů byla smířena s osudem tohoto boje.

SK Družec
Tomáš Rouček, záložník: "Zápas se nám moc nevydařil, neproměnili jsme tutovky a naopak jsme dostali góly z nepříliš vypracovaných šancí. Nefungovala nám mezihra, ale makalo se, jen to prostě nevyšlo.“