--

Kanonýr Halaška vystřelil Bosporu další výhru

37. M. Halaška (p.) , 46. M. Halaška - 32. L. Horák
16

Bospor roli favorita zvládl. V bojovném zápase a za hodně sychravého počasí Bohumíňáci dokázali v duelu se Šumperkem využít výhodu domácího prostředí a znovu naplno bodovali v duelu, ve kterém první branku vstřelil soupeř. Obě trefy si připsal na konto Milan Halaška, který se tak s 11 góly na kontě posunul na první místo střeleckého pořadí divize E. Hosté dorazili pouze s jedenácti borci a náhradním gólmanem a od prvních minut byli pod tlakem.

První možnost měl v 9. minutě Jakub Padých, který ani nadvakrát zblízka nevyužil ideální centr Adama Leibla. Hosté ovšem pak zahrozili jedovatou střelou Rozsívala, kterou s vypětím všech sil zkrotil Jakub Švrčina na brankové čáře.

Když se hnal sám na brankáře Šumperku Mario Latocha, jenž však neměl správně seřízená mířidla, zdálo se být otázkou času, kdy Bohumíňáci otevřenou skóre. Navíc vzápětí museli hosté střídat a na hrot šel gólman Kreizl. Jenže ve 32. minutě přišel šok. Před Horákem až příliš ustupovala domácí obrana a tečovaná střela skončila v síti – 0:1.

Bospor naštěstí rychle dostala zpátky do hry proměněná penalta Milana Halašky, který bez problémů potrestal faul na Padýcha – 1:1.

Bohužel, pro domácí, dvě slibné standardky neskočily tak, jak si hrstka prokřehlých fandů přála, a Bohumíňáci nevyužili ani pár slibných přečíslení.

Přes pauzou naopak domácí obraně pláchl Kreizl, naštěstí jeho slabou střelu Švrčina lapil.

Vstup do druhé půle měl, ale Bospor parádní. Nákop Františka Hanuse uloupil Padých a jeho centr proměnil ranou z první z hranice šestnáctky ke vzdálenější tyči kanonýr Halaška2:1.

Vzápětí Padých bombou z vápna těsně minul. Bospor byl v té době lepší, jenže i hosté dřeli a byli také nebezpeční. Nejprve minul hlavou Macura, další Rozsívalův pokus v pádu snadno schoval do náruče Švrčina a i další Rozsívalovu šanci zablokoval Pavel Moskal.

V závěru Bohumíňáci pohlídali nebezpečné standardky soupeře a nedotáhli několik slibných brejků.

V 79. minutě neprotlačil do sítě svůj pokus Padých, který těsně minul protější tyč i tři minuty před koncem.

Těsně před závěrečným hvizdem pak ještě po průniku Halašky střílel Marek Lišaník do brankáře Maxe a dorážku poslal těsně vedle Martin Hanus.

FK Bospor Bohumín
asistent trenéra, Patrik Poštulka: Byl to zápas o trpělivosti. Soupeř dobře bránil v bloku a vyrážel k brejkům, po jednom z nich získal i vedení. Naštěstí jsme brzy srovnali. Ve druhé půli jsme dali brzy druhý gól, ovšem nakonec jsme se strachovali o vítězství, protože jsme opět nedokázali využít žádný ze slibných brejků. ZDROJ:www.fotbalbohumin.cz.

J. Švrčina [-] - J. Sittek [-] , R. Košťál [-] , P. Moskál [-] , J. Baculák [-] (81. J. Ferenc [-] ) - M. Lišaník [-] , M. Halaška [-] , J. Padych [-] , A. Leibl [-] (70. J. Kubinski [-] ) - F. Hanus [-] , M. Latocha [-] (59. M. Hanus [-] )

FK Šumperk
L. Max [-] - J. Šléška [-] , L. Horák [-] , J. Šebela [-] (25. M. Kreizl [-] ) , M. Olejník [-] , R. Jurásek [-] , F. Rozsíval [-] , M. Podhorný [-] , J. Nimrichtr [-] , J. Ševčík [-] , D. Macura [-]

ŽK: 45. M. Halaška , 73. J. Kubinski , 78. J. Sittek , 80. M. Lišaník - 28. M. Olejník , 38. L. Max , 42. M. Kreizl , 66. R. Jurásek , 71. D. Macura .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: ZAVŘEL Josef - POSPÍŠIL Pavel, NEJEZCHLEB Miroslav.