--

--

Schmidt urval tři body

15

V sobotním mistrovském utkání nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě proti týmu SK Hranice. V tomto utkání nemohl nastoupit obránce Tomáš Drmola, který byl v předchozím utkání v Dětmarovicích vyloučen a od disciplinárky dostal stop na jedno utkání.

Mužstvo Hranic bylo v tabulce na bronzovém stupínku. Domácí dobře věděli, že tam nejsou náhodou, že hrají rychlý, běhavý fotbal a jsou velmi silní na míči.

Věděli také, že procento držení míče bude u soupeře vyšší, než jejich a podle toho zvolili způsob hry a museli jí podpořit disciplínou a vůlí.

Začátek se domácím vydařil, v 10. minutě se prosadil Ondra Bořil po akci jmenovce Bučka. 1:0.

Za tři minuty holičtí zahrávali pokutový kop, ale brankář Hranic se vyznamenal a míč vyrazil.

Potom až do poslední minuty prvního poločasu se hrál oboustranně dobrý fotbal, ale v nastavené minutě udeřili hosté z Hranic a střídající Kuchař srovnal na 1:1.

Byla to studená „sprcha“, ale domácí se dokázali o přestávce v kabině „otřepat“ a rvali se s kvalitním soupeřem až do poslední minuty.

V závěrečných minutách holičtí dokázali delší dobu udržet hru u soupeřovy branky a byl z toho v 88. minutě vítězný gól střídajícího žolíka Marka Schmidta a pro domácí tak cenné tři body do tabulky. 2:1.