--

--

Jičín další kolaps nedopustil

15

Výpadek z domácího  zápasu  s Bohumínem je minulostí. Hned následující utkání v Ostravě – Heřmanicích, přineslo opět tříbodovou odměnu. Do sestavy se vrátil po zranění pilíř obrany Javorek, naopak vypadl pro zranění  Kiss Farkas, stále je nemocen Macíček a dvouzápasový trest za ČK z minulého kola si odpykával  brankář Ognjanov.

Vynucené změny naštěstí mužstvo lídra nepoznamenaly a od začátku na hřišti bylo jasně lepším týmem.

Hosté z Nového Jičína první poločas zcela ovládli a po gólech Prokopa Urbanovského (12.min),  Ondřeje Pyclíka (31. min) a také mladíčka Jakuba Klepáče (39. min), který oslavil svůj první gól mezi muži, šli do kabin za stavu 0:3.

Když se již čtyři minuty po zahájení druhého poločasu měnilo skóre opět v prospěch hostů a to zásluhou Davida Javorka 0:4, bylo jasné, že tohle utkání by již novojíčinské mužstvo mělo zvládnout bez potíží.

Jenže přišlo jisté uspokojení a dosud poklidný vývoj se během dvou minut změnil.

Domácí mužstvo v 61. a 62. zahrozilo. 2:4. Střelec obou kontaktních gólů Dominik Tomšů svému mužstvu přece jen vykřesal naději na zdramatizování utkání.

To však hostující mužstvo i přes známky nervozity a herních nepřesností naštěstí již nepřipustilo.

Definitivní tečku konečnému výsledku dal v 82. minutě Josef Opatřil, který pátou brankou potvrdil zasloužené vítězství lídra tabulky. 2:5.