Humpolec slaví první výhru

18

Humpolec se ve 13. kole dočkal první divizní výhry.

Po půli bez branek

V prvním dějství byli více na míči hráči hostí, ale do šancí se nedostávali. Naopak v 6. minutě postupoval z křídla sám na gólmana Jiřího Kubáta Dalík, ale zakončení nezvládl. Poté  aktivní Radim Dalík dvakrát centroval, ale Jan Pešek ani Matáš Havel se skórem nepohnuli. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí po pauze rozhodli

Přestávka domácímu celku pomohla. Domácí začali být aktivnější a důraznější a v 55. minutě se také radovali z vedoucí branky. Rudolf Nermut získal míč ve středu hřiště a posunul jej na Peška, který našel Michala Podobu, ten obstřelil Kubáta a domácí vedli - 1:0. O šest minut později na tom byli domácí ještě lépe. Na křídle zakombinovali Alt s Podobou, následně se míč dostal k Peškovi  a ten svoji šanci bezpečně proměnil - 2:0. Domácím vedení zvedlo sebevědomí a ve zbytku zápasu byli jednozančně lepším týmem. Jejich vedení mohl navýšit Šerý, ale centr Maršíka do sítě neuklidil.

Humpolec v dalším kole zajíždí do dalekého Strání. Havlíčkův Brod hraje doma s rozjetým Lanžhotem.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): První poločas byl z naší strany ustrašený. Postupem času jsme se dostali do pohody, dali góly a zápas konečně dotáhli ke třem bodům. Bylo znát, že proti sobě nastoupili dva velmi mladé týmy.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): První poločas byl bez šancí a vyrovnaný. Druhý poločas nám nevyšel. Domácí byli bojovnější, důraznější a agresivnější. Díky tomu nás zaslouženě přehráli.

T. Kříž [-] - T. Vrátný [-] , M. Podoba [-] , J. Pešek [-] (87. R. Prchal [-] ) , D. Alt [-] , M. Havel [-] , D. Maršík [-] , R. Dalík [-] (72. L. Kolčava [-] ) , D. Šerý [-] (90. V. Sládek [-] ) , R. Nermut [-] , T. Kopic [-]

J. Kubát [-] - O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] , J. Pabousek [-] (65. L. Peřina [-] ) , M. Vrzal [-] , M. Polcar [-] , D. Fikar [-] , J. Henek [-] (78. D. Henek [-] ) , A. Polívka [-] , J. Molák [-] , K. Svoboda [-]

ŽK: 58. D. Šerý , 79. D. Maršík , 83. J. Pešek , 90. T. Kopic - 24. J. Kubát , 27. M. Vrzal , 56. D. Fikar .
Hráči zápasu: M. Havel , M. Podoba , R. Nermut .
Počet diváků: 195. Rozhodčí: MAYER Petr - HANÁKOVÁ Gabriela, MACH Karel.