35. T. Košut , 53. D. Pelikán , 73. P. Kasala (p.)
16

Bzenečtí zvládli domácí zápas a získali důležité tři body.

Domácí po půli vedli

Bzenci se letos příliš nedaří, ale i tak byl proti Bystrci, která stále čeká na první výhru, jasným favoritem. Hosté sice nměli více ze hry, vypracovali si více standardních situací, ale byli to oni, kdo první inkasoval. Ve 35. minutě dostal Tomáš Košut na středu hřiště hodně prostoru, napřáhl ke střele, na níž byl Herink v hostující bráně krátký - 1:0. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Domácí navyšovali vedení

Domácí ve druhém poločase dokázali své vedení navýšit. V 53. minutě si na rohový kop naskočil Dominik Pelikán a nikým neatakovaný vsítil druhou branku bzeneckých - 2:0. Razítko na výhru domácích přidal v 73. minutě kapitán Petr Kasala, který z penalty potrestal faul brankáře Herinka na svoji osobu. Herink si sice na míč sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal - 3:0. Tímto výsledkem utkání skončilo.

Bzenec hraje v dalším zápase ve Žďáru nad Sázavou. Bystrc čeká cesta do Velké Bíteše.

FC Dosta Bystrc-Kníničky
Ilja Kašík (tiskový mluvčí): Pondělní (22. 10. 2018) jednání výboru rozhodlo o odvolání trenéra Martina Kasálka. Za ukončením jeho působení u našeho družstva není jeho špatný přístup či rozpory v družstvu, ale musíme přiznat, že s novým trenérem chceme dát mužstvu nový impuls, nový pohled na sestavu a taky výkon jednotlivých hráčů. Novým trenérem byl zvolen velice zkušený Oldřich Janusicza, který v Dostě již dříve působil. Jak bude jeho mise dále úspěšná, ukáží další zápasy. Ten v Bzenci měl obdobný scénář, jako mnoho předešlých. Velice dobrý výkon celého družstva až do doby, kdy po individuální chybě obdržíme branku. Do té doby jsme měli mírnou převahu, více střel na branku a taky více standardních situací. Ale náš důraz a produktivita před soupeřovou brankou byla opět velice malá. Ve zbývající části zápasu se taky projevila naše slabší fyzická připravenost a sebedůvěra. Proto domácí hráči zvítězili zaslouženě a my jsme si připsali další porážku.