--

Břeclav udolala Humpolec

30. P. Musil , 40. J. Hloch - 59. D. Šerý (p.)
21

Břeclavským vyšel první poločas. Hosté ve druhé půli pouze snížili a těsně prohráli.

Domácí po půli vedli

Hostujícímu týmu se první poločas hrubě nevydařil. Za celých čtyřicet pět minut nevystřelili na branku. Domácí byli lepší a vstřelil dvě branky. Po půl hodině hry našel rohový kop domácího kapitána Pavla Simandla hlavu Petra Musila, ten přetlačil Nermuta a překonal brankáře hostů - 1:0. O deset minut později domácí vedli už o dva góly. Na pravé straně zakombinoval Matěj Kriston s Janem Hlochem. Druhý jmenovaný nikým neatakovaný prošel až před Tomáše Kříže a pohodlně jej překonal - 2:0.

Hosté pouze snížili

Hosté o přestávce změnili rozestavení a v systému 4-4-2 působil Humpolec mnohem ofenzivněji a začal si vytvářet i šance. Po hodině hry fauloval Fibingr střídajícího Jana Peška, k penaltě se postavil Daniel Šerý a se štěstím snížil - 1:2. Hosté se dostali do tlaku, ale chyběla jim lepší finální příhrávka. Nejblíže brance byl střídající navrátilec do sestavy Pikl, ale jeho přímý volný kop letěl těsně mimo. V 80. minutě mohl domácí uklidnit po Nermutově ruce z penalty Petr Musil, ale ten Kříže nepřekonal na první ani na druhý opakovaný pokus, který sudí nařídil za špatné postavení hostujícího brankáře.

Břeclav v příštím kole jede k derby do Lanžhota. Humpolec hostí Havlíčkův Brod.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): První poločas byl z naší strany hodně špatný a rozhodl zápas. Poté jsme sice dali kontaktní gól, ale Břeclav byla pořád lepší. Hráči ukázkově předvedli, jak se nehraje o záchranu. To si radši můžou během odpoledne zajít na kafe a vyjde to nastejno jako cesta do Břeclavi.