Humpolec krajské derby nezvládl

21

Humpolec sice rychle vedl, ale hosté otočili a těsně vyhráli.

Po půli nerozhodně

Nováčkovi z Humpolce se první poločas poměrně vydařil. Domácí navíc povzbudila brzká branka ze 12. minuty, kdy se po Kopicově rohu střelecky prosadil Pecha - 1:0. Hosté však záhy srovnali. V 18. minutě prvního poločasu se prosadili taktéž po rohovém kopu, když zůstal na zadní tyči zcela nekrytý Válek a srovnal - 1:1. Hosté mojli skóre otočit, ale Čížek v jasné příležitosti přestřeil branku domácích. Na druhé straně byl ve velké šanci Pešek, ale Vrátného centr za Mezeru nedostal. Pešek mohl překlopit misky vah na stranu domácích těsně před pauzou, ale po Dalíkově akci trefil před prázdnou bránou vracejícího se obránce Polné.

Hosté po pauze rozhodli

Po přestávce domácí darovali Polné přímý volný kop z ideální pozice. K míči se postavil Urbánek, obstřelil zeď a nedal Křížovi šanci - 1:2. To běžela 54. minuta. Kubíkovi svěřenci se snažili, ale do větší šance se nedostali. Polná hrála velmi zkušeně a chytře. V 70. minutě se domácí dožadovali penalty po střetu Peška s gólmanem Mezerou, ale píšťalka sudího Slováčka zůstala němá.

Humpolec jede v dalším kole do Břeclavi. Polná hraje doma s Lanžhotem.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Šance byly na obou stranách, ale Polná jich měla více. O výhře hostí nakonec rozhodly standardní situace. Při troše štěstí a efektivitě v koncovce jsme mohli získat bod. Naše výkony se zlepšují, ale zatím to je bez výsledkového efektu.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Domácí se zaměřili především na obranu. Přesto jsme měli čtyři jasné gólovky. I po přestávce jsme byli aktivnější a nakonec jsme také zaslouženě vyhráli.

T. Kříž [-] - D. Alt [-] , J. Pešek [-] , T. Kopic [-] (56. I. Ujčík [-] ) , V. Sládek [-] (71. J. Skryja [-] ) , L. Kolčava [-] , D. Maršík [-] , R. Dalík [-] (77. P. Štěpán [-] ) , D. Šerý [-] , M. Pecha [-] , T. Vrátný [-]

J. Mezera [-] - J. Holub [-] , J. Bajer [-] , J. Klíma [-] , O. Šourek [-] , D. Kavka [-] (82. M. Pecina [-] ) , J. Urbánek [-] , T. Válek [-] (73. Š. Rod [-] ) , D. Čížek [-] , V. Haala [-] (46. D. Voráč [-] ) , J. Fadrný [-]

ŽK: 45. L. Kolčava , 71. J. Pešek , 83. D. Šerý - 62. J. Fadrný , 88. J. Urbánek .
Hráči zápasu: D. Šerý - J. Bajer , T. Válek .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: SLOVÁČEK Adam - HANÁK Petr, KOLÁČEK Jan.