40. J. Pešek - 13. P. Fiala
19

Žďárští přijeli ke krajskému derby v roli favorita, ale nakonec z Humpolce vezou pouze bod za remízu.

Po půli nerozhodně

Humpolec potřeboval potvrdit bod z Bystrce. Žďárští se chtěli po prohhře s Blanskem vráti na vítěznou vlnu.

Sestřih utkání z dílny AFC Humpolec ZDE.

Hostům vyšel vstup do zápasu mnohem lépe. Svěřenci kouče Nedvěda se dostali do vedení ve 12. minutě, kdy míč dotlačil do sítě na zadní tyči Fiala - 0:1. Žďárští meli i další šance, ale Nedvěd ani Vitásek nemířili přesně. Ve 38. minutě Kříž vychytal Trojánka a na druhé straně udeřili domácí. Kopic vyhrál souboj u autové čáře a přesným přízemním centrem našel na zadní tyči nekrytého Peška - 1:1. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Ve druhém poločase branka nepadla

Druhý poločas byli více na míči hosté, ale jejich tlak k žádné velké šanci nevedl. Do těch se naopak dostávali domácí. Nejprve si zopakovali gólovou akci Kopic s Peškem, ale druhý jmenovaný tentokrát přestřelil. Poté mohl strhnout vedení na stranu domácích Šerý, ale jeho rána skončila na Konrádově břevně. Domácí si tak připsali druhou remízu v řadě a na pvní výhru čekají i po 9. kole.

Humpolec v příštím kole jede do Ždírce. Žďárští hostí Lanžhot.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Bod má svou cenu. V závěru jsme mohli rozhodnout, ale utkání je třeba hodnotit jako celek. Hosté nás ve druhém poločase přitlačili a několikrát nás podržel brankář Kříž.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Bohužel jsme si ukázali, že můžeme hrát vyrovnaný zápas jak s Blanskem, tak i s Humpolcem. Kdyby jsme po poločase vedli o čtyři branky, tak by se nikdo nemohl divit. Humpolec zaparkoval autobus před svým vápnem a nám chyběla větší zkušenost v koncovce. Jiný tým by si s takovým soupeřem poradil.

T. Kříž [-] - M. Pecha [-] , I. Ujčík [-] (83. R. Dalík [-] ) , J. Pešek [-] , L. Kolčava [-] , T. Kopic [-] (64. D. Alt [-] ) , T. Vrátný [-] , D. Maršík [-] , D. Šerý [-] , R. Nermut [-] (72. V. Sládek [10.0] ) , Š. Zástěra [-]

L. Konrád [-] - L. Komínek [-] , P. Fiala [-] , O. Růžička [-] (46. J. Bureš [-] ) - S. Švoma [-] , L. Trojánek [-] (54. M. Vopršal [-] ) , Č. Vitásek [-] , J. Nedvěd [-] , R. Sodomka [-] - J. Henzl [-] - T. Trojánek [-]

ŽK: 30. R. Nermut , 81. I. Ujčík , 85. R. Dalík - 75. P. Fiala , 85. J. Nedvěd , 86. Č. Vitásek .
Hráči zápasu: T. Kříž , T. Kopic - P. Fiala .
Počet diváků: 290. Rozhodčí: ŠAMAJ Vratislav - POLANSKÝ Jan, KOUŘÍLEK Martin.