5. D. Urbančok , 14. J. Minx , 64. M. Traore - 57. M. Rygl , 79. P. Lapeš
18

Tasovice se v Blansku držely, ale na domácí nakonec nestačily a o gól prohrály.

Domácí po půli vedli

Domácím vyšel vstup do utkání, když už po čtvrt hodině hry vedli o dvě branky. Nejprve v 5. minutě kapitán domácího celku Bednář vysunul na levém křídlě Sedle, po jehož přiťuknutí stříleleným centrem vybídl ke skórování Dominika Urbančoka Minx - 1:0. Ve 14. minutě nechali hosté na své levé straně hodně času k centru jednomu z domácích hráčů a sám před Jakubem Konvalinou zůstal Jan Minx, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 2:0. I přes herní převahu se Blansko v prvním poločase další branky nedočkalo a po zásluze odcházelo do kabin s vedením v kapse.

Hosté pouze snížili

V 57. minutě ztratil míč ve středu pole Mezlík. Lapeš s Paulem ještě Doležala nepřekonali, ale odražený míč si našel Martin Rygl a krásnou ránou do šibenice snížil - 2:1. O sedm minut domácí zakombinovali a rozebrali obran hostí. Urbančok našel na levé straně volného Bednáře, jehož přesnou přihrávku dostal do sítě Mohamed Traore - 3:1. V 79. minutě ještě jednou hosté snížili na rozdíl jedné branky. Po autovém vhazování dostal míč k Lapešovi Blahoudek a prvně jmenovaný z hranice velkého vápna mířil přesně k tyči - 3:2. Další branka už nepadla.

Blansko v dalším kole hraje v Bzenci. Tasovice hostí poslední Humpolec.

FK Blansko
Tomáš Kolouch (trenér): Po třiceti minutách jsme mohli vést 4:0, ale některé šance jsme promarnili. Po přestávce jsme darovali soupeři, který byl efektivní, pár šancí. Výhru jsme nakonec zaslouženě uhájili.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Blansko bylo lepší a zaslouženě vyhrálo. Našim hráčům jsem ale za výkon ve druhém poločase poděkoval.